Сніданок -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Сніданок

alt

Корнеліс Лелієнберг (Голландія, 17 ст.). «Сніданок». Полотно, олія. Зібрання Одеського музею західного і східного мистецтва .

«Сніданок» Корнелиса Лелієнберга дає уявлення про специфічно голландський тип натюрморту — «банкет», що зображає накритий стіл. Набір предметів і їх розташування несуть в собі прихований сенс, натякаючи на земні багатства і чуттєві радості і одночасно нагадуючи про їх недовговічності і марність людських прагнень.

Тонкість і правдивість у відтворенні дійсності поєднується у голландських майстрів XVII століття з гострим почуттям краси, яка відкривається в будь-якому її явищі, навіть самому непримітному і буденному. Ця риса проявилася найбільш наочно в натюрморті, який в Голландії користувався особливою популярністю.

Корнеліс Лелієнберг (Cornelis Lelienbergh; до 1626, Гаага — після 1676) — голландський живописець Золотого століття. Він писав натюрморти з битою дичиною, фруктами, овочами і кухонним начинням в манері Яна Баптиста Венікса.

Музей західного і східного мистецтва — муніципальний музей в Одесі, один із найкращих художніх музеїв сучасної України. Музейна збірка голландського живопису XVII століття, що включає більше сорока першокласних творів.

Корнелис-Лелиенберга