Ранок. Кримський пейзаж -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Ранок. Кримський пейзаж

alt

Костянтин Богаєвський. «Ранок. Кримський пейзаж». 1920-ті роки. Полотно, олія. Миколаївський обласний художній музей ім. В.В. Верещагіна. Придбана у колекціонера Ю.С. Торсуєва (Москва, Росія) у 1979 р. З великою майстерністю компонуючи порослі лісом гори, кам’янисті береги, рослини, пагорби і скелі, художник створює яскравий і дещо фантазійний образ кримської природи.

Костянтин Федорович Богаєвський (1872-1943) – відомий кримський художник, представник символізму, майстер пейзажу, живописець і графік, винахідник оригінального епічно-романтичного стилю в пейзажі. Народився в місті Феодосія в родині дрібного службовця. Деякий час займався малюванням у майстерні Айвазовського, потім навчався у Петербурзькій Академії мистецтв, його вчитель — Архип Куїнджі. У 1906 р. митцю збудували майстерню в місті Феодосія, що стане постійним місцем його праці. У роки 2-ї світової війни залишився в окупованій Феодосії, де загинув під час бомбардування радянською авіацією.

Стрижнева тема творчості Костянтина Богаєвського — давня Кіммерія, з її величними горами, складками пагорбів, античними містами і сліпучим південним сонцем. Художник звертається до підкреслено-декоративних форм живопису, вирішуючи свої картини як декоративні панно, на яких затримується погляд, зачарований красою і музичністю кольорових поєднань, своєрідною інтерпретацією дійсних форм кримської природи.