Створення Адама -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Створення Адама

alt

Мікеланджело Буонарроті. «Створення Адама» (італ. La creazione di Adamo), близько 1511 року, фреска Сикстинської капели у Ватикані. 280 × 570 см.

Фреска є четвертою з дев’яти центральних композицій стелі Сикстинської капели, присвячених дев’яти сюжетам книги Буття. Фреска ілюструє епізод: «І Бог на Свій образ людину створив» (Буття 1:27)

«Створення Адама» — одна з найвидатніших композицій розпису Сикстинської капели. У нескінченному просторі летить Бог-Отець, оточений безкрилими ангелами. Права рука витягнута назустріч руці Адама і майже торкається її. Тіло Адама поступово починає рухатися, пробуджується до життя. Вся композиція сконцентрована на жесті двох рук. Рука Бога дає імпульс, а рука Адама приймає його, даючи всьому тілу життєву енергію. Тим, що їх руки не стикаються, Мікеланджело наголосив на неможливості з’єднання божественного і людського. В образі Бога, за задумом художника, переважає не чудодійна сила, а гігантська творча енергія. В образі Адама Мікеланджело оспівує силу і красу людського тіла. Фактично, перед нами постає не саме створення людини, а момент, в який та отримує душу, жагуче шукання божественного, спрагу пізнання.

У Мікеланджело були хороші знання з анатомії людини. Американський лікар Френк Мешберг у 1990 році виявив, відзначається в журналі Американської медичної асоціації, що на фресці «Створення Адама» в зображенні Бога насправді зашифровано анатомічно точну будову людського мозку

Мікела́нджело ді Франче́ско ді Не́рі ді Мініа́то дель Се́ра і Лодо́віко ді Леона́рдо ді Буонарро́ті Сімо́ні, часто відомий як Мікеланджело (1475 — 1564) — італійський скульптор, художник, архітектор, поет й інженер. Його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження ще за життя самого майстра

Сикстинська капела (італ. Capella sistina) — папська каплиця у Ватиканському палаці, споруджена у XV ст. на замовлення папи Сикста ΙV. В її інтер’єрі знамениті фрески Мікеланджело («Створення світу», «Страшний суд»). Стіни Сикстинської капели також прикрашали художники Сандро Боттічеллі, П’єтро Перуджино, Доменіко Гірляндайо та Козімо Росселлі, за участю своїх помічників: Пінтуріккьо, Луки Сіньйореллі, Бартоломео делла Гатта, Давіда Гірландайо, П’єро ді Козімо, Б’яджо д’Антоніо.

Мікельанджело_Створення-Адама,-1508-—1512,-Сикстинська-капела