Дівчина з перловою сережкою -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Дівчина з перловою сережкою

alt

«Дівчина з перловою сережкою» (нід. Het meisje met de parel) — одна з найвідоміших картин нідерландського художника Яна Вермера. Написана близько 1665 року. Її часто називають північною чи голландською Моною Лізою. Полотно, олія. 46.5 × 40 см. Знаходиться у Королівській галереї Мауріцгейс (Гаага, Нідерланди)

Невідомо, чи писав Вермер її на замовлення, і ім’я зображеної дівчини. У будь-якому випадку очевидно, що це незвичайний портрет. Художник спробував зафіксувати момент, коли дівчина повертає голову у бік глядача до когось, кого вона тільки що помітила. Відповідно до назви увагу глядача фокусується на перлову сережку у вусі дівчини.

Сьогодні картину відносять до жанру, званого в Голландії XVII століття «tronie», яким позначали зображення голови людини, а не повноцінні портрети. А. А. дес Томбо придбав картину на аукціоні в Гаазі в 1881 році всього лише за два гульдена та тридцять центів. Картина перебувала в жалюгідному стані. У дес Томбо не було спадкоємців, і він подарував «Дівчину з перловою сережкою» разом з кількома іншими картинами музею Мауріцхейс в 1902 році.

Ян (Йоганнес) Верме́р, Вермер Делфтський (1632—1675) — нідерландський художник, майстер побутового живопису і жанрового портрета. Разом з Рембрандтом і Франсом Галсом є одним з найбільших живописців «Золотого століття» голландського мистецтва.

У 2003 році було знято художній фільм «Дівчина з перловою сережкою», в якому гіпотетично відновлена історія створення полотна в контексті біографії та сімейного життя Вермера.