«Жити в кольорі» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Жити в кольорі»

Источник: http://artmuseum.dp.ua
alt
У Дніпропетровському художньому музеї відкрився довгоочікуваний виставковий проект, приурочений до 115-річчя Миколи Глущенка.

 

Микола Петрович Глущенко — чи не найвизначніший митець нашого краю, добре відомий як на теренах українських, так і у Європі та в інших куточках світу.

Глущенко — гучне ім’я, підмурком якому слугував не лишень непересічний хист, а й цікава, непроста — в умовах початку минулого століття — й досі в дечім суперечлива життєва історія. Ще не одному поколінню стане відкривати все нового й нового Глущенка

Та, історія — творчиня примхлива: хвацько окреслює постать, стираючи мимохіть особистість. В світі ж мистецькому нехтування такого штибу — небезпечні. Саме тому, готуючи проект «Жити в кольорі», автори вирішили подати живопис Миколи Глущенка не під традиційним соусом, а перевівши виставку у формат певної автонарації. На реципієнта чекатиме не стільки музейна експозиція, скільки своєрідна розповідь від першої особи, розповідь у кольорі, лінії, ритмі, настрої. Розповідь, що спонукає до роздумів, співтворчості у тій же площині.

glushchenko_02

Виставка об’єднує в собі  кілька експозицій. Тож, на гостей чекає не один вернісаж. Таке кураторське рішення обумовлене, либонь, самою колекцією митцевих творів. Музей володіє сотнею робіт Миколи Глущенка, переважна більшість яких — живописні полотна, передані до музейного фонду власне автором у 1974 році. Тож, таку значну кількість «дзвінких» Глущенкових робіт недоцільно разом звалювати на голову відвідувача-гурмана. До того ж, в колекції дивним чином  співіснують, здавалося б, геть різні живописні композиції.

img_6898

Тут — і добре упізнаваний Глущенко 60-х – 70-х років: виважений у композиції, правдивий в лінії, точний у ритмі, рвучкий у кольорі. А ось — малознайомий Глущенко 40-х – 50-х років, в стані випробування соцреалізмом: ліричний, але «докладний», в творчім пошуку, але відданий настрою. І все це — переважно Глущенко-пейзажист. Лірик і естет, що вдається до пейзажу як до засобу втілення настрою, переживань, філософського осмислення природи, її творчого начала. Уважний до зміни станів природи, захоплений боротьбою її настроїв, співець контрастів, послідовник теорії діалектичного зв’язку людини, природи, історії, нації.

glushchenko_03

Проект «Жити в кольорі» — спроба налагодити діалог між автором і глядачем, втаємничити реципієнта в тонкощі творчої «конституції» митця, запросити його до майстерні художника. Спроба реанімувати Миколу Глущенка в очах нинішньої спільноти таким, яким його бачили і знали сучасники — вічно молодим, невтомним, спраглим до творчої роботи, до пошуків, натхненним і розважливим художником-композитором, що «постійно шукав свій національний стиль», «грав кольором», «ліпив кольором», зрештою, жив і продовжує жити в кольорі.

img_4265

1

img_4231

img_4279

img_4298

img_4297

Виставка діє з 4 листопада 2016 р. по 15 січня 2017 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

вихідні – понеділок, вівторок

Похожие записи: