Юрій Шаповал. «Мої історії». -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Юрій Шаповал. «Мої історії».

alt
Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» та Юрій Шаповал до 31 січня представляють виставку живопису «Мої історії».

 

 «Мої історії» – це серія робіт, в якій художник зображує запашну есенцію світу: яскравого і різнобарвного, дещо ідеального, а подекуди оманливого і страшного. До цієї серії увійшли роботи останніх двох років творчості митця. Представлені полотна, на перший погляд, абсолютно різні, але об’єднані прагненням художника до пізнання навколишнього світу і відтворення сутності речей, що нас оточують.

Любов до подорожей завжди спонукала митця до створення міських пейзажів. Картини Юрія Шаповала написані в імпресіоністичному стилі, де автор найчастіше використовує образ міста. На полотнах зображена як і його рідна Полтава, так і Київ, Маріуполь, Будапешт, Відень, Єрусалим. До речі, художник ніколи не відвідував Ізраїлю, але завдяки його уяві та шаленому бажанню помандрувати Святою Землею, він створив неперевершений образ Єрусалиму.

Юрій Шаповал у своїй творчості надає перевагу використанню різноманітних символів, які завжди  підкреслюють запропоновану художником ідею. Наприклад, в диптиху з нарцисами автор намагається показати  поневолення людини сучасним світом. А в диптиху з люстрами  – неоднозначність понять добра і зла, які не є для митця абсолютними, а навпаки – змішаними в реальному житті.

IMG_8642

Бессарабка

«Бессарабка. Вечір». Полотно, олія.

Будапешт

«Будапешт». 2016. Полотно, олія.

Видень

«Відень. Ніч». 2016. Полотно, олія.

Південь

«Південь». 2016. Полотно, олія.

Окремою темою картин Юрія Шаповала є його подвір’я і простір, що його оточує. Відблиски світла, цвітіння дерев навесні, сніг, який щойно випав, будиночок, оздоблений власноруч, навіть старий паркан — усі ці речі щодня надихають художника на творчість та додають наснаги для створення картин.

Виставка «Мої історії» – захопливий світ живопису Юрія Шаповала, куди виникає нестримне бажання пірнути, зануритись та відчути.

IMG_8648

Жовтень

«Жовтень», 2016. Полотно, олія.

Між-дерев

«Між дерев», 2016. Полотно, олія.

IMG_8651

Фото – Юлія Наумова

МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).

Похожие записи: