У центрі уваги проекту – вільні штудії головних навчальних дисциплін: натюрморту, пластичної анатомії та подвійної оголеної натури, які увійшли до канону академічної художньої освіти.
Директор Київського національного музею російського мистецтва Юрій Вакуленко,
художники — Олександр і Тамара Бабаки, Володимир Будніков, Влада Ралко
Натюрморти Володимира Буднікова складаються з традиційних геометричних фігур, подекуди доповнених вазою чи пляшкою. Живопис художника давно втратив колір, а фарба – матеріальність. На прозорому тлі проступають лише силуети кубу, шару та циліндру, які, зі свого боку, втрачають залишки об’єму. За сутністю вони тяжіють до метафізичних натюрмортів Джорджо Моранді чи власних, створених у 1980-ті, якби не відчуття суголосності сучасним живописним пошукам.
Володимир Будніков. «Натюрморт з кулею», 2015. Полотно, акрил
Володимир Будніков. «Натюрморт з чорним глечиком», 2015. Полотно, акрил
Вправи Влади Ралко з пластанатомії виповнені образами, близькими до героїв її «Київського щоденника» (2013-15). Напівкістяки-напівлюди, одягнуті у горезвісні спортивні штани, радо демонструють внутрішні органи. Окремі м’язи або їх групи, вивчення яких є предметом цього навчального курсу, – відсутні, натомість звичні гвинтівка та мішень, чи монітор, що притягує порожній погляд, не залишають сумніву щодо приналежності полотен Ралко сьогоденню.
Влада Ралко. «Новини», 2025. Полотно, акрил
Для Олександра Бабака «Худшкола» продовжує низку проектів, присвячених фаховим витокам – з-посеред них на особливу увагу заслуговує «Академічний триптих», створений художником у 2012-13 роках. Монументальне полотно, що зображує Каїна і Авеля, брата, біля ніг його, є ще одним авторським дослідженням постановки з двома оголеними натурниками. Остання все більше наповнюється змістом, історією, мораллю, відчуваючи у тло ознаки традиційного формального завдання.
Олександр Бабак. «Каїн і Авель», 2015. Полотно, акрил
Олександр Бабак. «Натурник, що лежить», 2015. Цифровий друк
Художник Олександр Бабак і засновник Музею українського живопису, м.Дніпропетровск Олег Наумов
Засновник Музею українського живопису, м.Дніпропетровск Олег Наумов
і куратор виставки Валерій Сахарук
Засновник Музею українського живопису, м.Дніпропетровск Олег Наумов
і народний художник України Іван Марчук
Художники Дмитро Корсунь і Андрій Александрович
Засновник Музею українського живопису, м.Дніпропетровск Олег Наумов і співзасновник художньої резиденції «Великий Перевіз» Юрій Осламовський
Виставка працюватиме по 28 лютого 2016 року. Куратор виставки – Валерій Сахарук.
Автор фото – Юлія Наумова
Київський національний музей російського мистецтва
Київ, вул. Терещенківська, 9