У виставкових залах Національної Спілки художників України вже всьоме відбувається Всеукраїнська трієнале скульптури, підтверджуючи перспективність ідеї проведення таких масштабних мистецьких акцій. Ці проекти, як і трієнале графіки, трієнале живопису, залучаючи до участі найкращих митців, що представляють художні школи різних регіонів України, формують чудові умови для ознайомлення з тенденціями, які панують у сучасному образотворчому мистецтві.
Трієнале скульптури надає можливість одночасно ознайомитись із останніми здобутками вже знаних художників, корифеїв української скульптури і тих, хто тільки розпочинає йти нелегким шляхом становлення професійного скульптора. Відбувається зустріч майстрів старшого покоління із студентами вузів, створюючи якнайповнішу картину сучасної української пластики.
У своїй концепції проект наголошує на гармонійному поєднанні традицій і новаторства. Трієнале відзначається розмаїттям творчих ідей та спрямувань, образних і композиційних рішень, широким тематичним колом, зверненням до великої кількості матеріалів та іноді несподіваним їх поєднанням. І не так важливо, чи дотримується майстер традицій академічної школи, чи шукає нові технічні та образно-пластичні прийоми, тому що найголовнішим для участі у трієнале є і буде талановитість та професійність художників, завдяки яким світ скульптури постає яскравим і захоплюючим, багатогранним, складним і від цього ще цікавішим для звичайних глядачів і фахівців.
В одному експозиційному просторі зусиллями багатьох самобутніх скульпторів виникає атмосфера, у якій новаторський підхід не дисонує з глибоким розумінням традицій. Свої творчі пошуки й ідеї художники втілюють у життя, проявляючи неординарність пластичного мислення, високу міру художнього узагальнення, яскраве індивідуальне бачення, вміння якнайкраще розкрити декоративні і пластичні можливості будь-якого матеріалу, не нехтуючи й експериментами, та, звичайно, велику працездатність і любов до своєї справи.
Кияни Юрій Багаліка, Микола Білик, Наталя Дерегус, Борис Довгань, Олександр Дяченко, Аліса Забой, Віктор Коновал, Віктор Липовка, Олександра Рубан, переможці минулих трієнале – Володимир Протас, Василь Корчовий, Володимир Кочмар, Костянтин Синицький, харків’яни Валерій Пирогов, Фелікс Бетліємський, Сергій Сбітнєв, одесити Олександр Коваль, Олег Новаєв, Юрій Зільберберг, Богдан Корж (Ужгород), В’ячеслав Гутиря (Горлівка) – це неповний перелік знаних майстрів, які приймають участь у культурно-мистецькому проекті «Скульптура-2017». Представляють свої роботи і молоді автори, серед яких відзначимо киян Петра Гронського, Єгора і Микиту Зігур, Олексія Золотарьова, Ганну Кисельову, одесита Андрія Ахтирського…
Експозицію складають біля двохсот скульптурних творів, від мініатюрних медалей та плакеток до монументальних пластичних образів.
Започаткований НСХУ проект, здійснений спільно з Міністерством культури України, безперечно, стане помітним явищем у насиченому подіями культурно-мистецькому житті України. Досвід проведення трієнале, завдяки творчим зусиллям, професійності та ентузіазму художників і організаторів, засвідчує великий потенціал таких мистецьких ініціатив зокрема та сучасної української скульптури взагалі.
Геннадій Корнієнко (Харків). «Носоріг», 2016. Дерево, метал
Микита Зігура (Київ). «Галактика», 2016. Акрил, аерографія
В’ячеслав Гутиря (Краматорськ). «Дванадцять», 2017. Дерево.
Герман Міготін, Борис Бистров (Київ). «Споглядач», 2017. Бронза, акрил
Іван Фізер (Черкаси). «Берег надії», 2017. Дерево
Андрій Озюменко (Київ). «Діоніс», 2015. Бронза, мармур, сріблення, позолочення, аметисти
Михайло Горловий (Київ). «Веснянка», 2015. Камінь
Ігор Гречаник (Київ). «Бик», 2017. Бронза, авт.техніка
Ганна Кисилева (Київ). «Босоніж по планеті», 2014. Метал, зварювання, аерозольна фарба
Фото – Юлія Наумова
Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)
Центральний будинок художника, ІІІ поверх
Час роботи Виставкові зали: з 12:00 до 19:00
Вихідний — вівторок
Вхід на виставку вільний