«Влада і гроші» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Влада і гроші»

Источник: http://www.nbuv.gov.ua/
alt
У Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського пройшла незвичайна виставка художника Руслана Кутняка «Влада і гроші».

У читальному залі Фонду Президентів України Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського у грудні було представлено неординарну виставку художника Руслана Кутняка «Влада і гроші».

Ім’я цього українського митця відоме вже й поза межами нашої держави, його роботи виставлялись на численних бієналє в мистецьких центрах Франції, Італії, Великобританії та інших країнах.

У серії картин «Влада і гроші» (деякі з цих робіт були нещодавно представлені в Луврі) автор пропонує поглянути по-новому на гроші, які, насамперед, є мірилом вартості товарів та послуг, а також символом достатку. Виявляється, вони цілком можуть бути і засобами зображення, а також матеріалом для творів мистецтва. На виставці представлено цілу галерею образів світових та українських політиків. Художник замість полотна використовує банківські листи нерозрізаних купюр, а замість фарб – фрагменти асигнацій. Кожен з представлених тут портретів унікальний за технікою виконання. Цікаво, що у всіх творах присутній ефект деякої променеподібної зім’ятості навколо обличчя, що створює асоціацію стікання грошей з середовища проживання до даного об’єкту. Це, без сумніву, підсилює саме зображення та його художній вплив на глядача.

На перший погляд, задум автора очевидний: якщо порізати гроші, то вони перетворяться на сміття або підручний матеріал. Але, розглядаючи портрети, розумієш, що  тільки справжній художник здатен із сміття створити оригінальний витвір мистецтва.

Изображение-219

_DSC1641

_DSC1639

_DSC1636

_DSC1627

_DSC1637

_DSC1634

_DSC1642

Изображение-220-(1)

Похожие записи: