«Вітер Тибету» у Михайлівському провулку -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Вітер Тибету» у Михайлівському провулку

Источник: http://art14.com.ua
alt
Київська ART 14 gallery представляє персональний проект "Вітер Тибету" молодої художниці Алли Волобуєвої.

 

Виставка «Вітер Тибету» знайомить глядача з творчістю талановитої молодої київської художниці Алли Волобуєвої. Її твори занурюють глядача у таємничий і дуже гарний світ Тибету, де вона подорожувала понад два місяці.

Майстерність живописця і творчий темперамент особистості авторки у поєднанні з яскравими образами стародавньої і сповитої легендами країни зумовили появу надзвичайно цілісної серії картин, що увійшли до експозиції і сприяли створенню виставкового дизайну у приміщенні галереї.

Творчість Алли Волобуєвої за своєю естетикою продовжує та розвиває кращі традиції київського фігуративного живопису другої половини дев’яностих років, в якому експресія поєднується з вишуканим колоритом і суб’єктивним трактуванням довкілля. Але, на відміну від багатьох митців, що близькі до згаданої естетики, Алла Волобуєва додає потужний фермент романтизму, що є важливим елементом її творчої манери. Можливо, саме завдяки романтичному баченню світу, вона звертається до образів загадкових далеких країв: Тибету, Китаю або тропічних джунглів. Споглядаючи її твори, в уяві глядачів виникають асоціації з творчістю художників-романтиків, поетів-романтиків, з фотографіями першопрохідців-мандрівників. Згадуються ті особистості, чий творчий неспокій відштовхувався від буденності, від сталих правил оточення і тим самим провокував на небезпечні мандри у далеких і мало відомих європейцю країнах.

Цей експресивний неоромантизм відчувається і в рядках написаних мисткинею до цієї виставки: «…Незбагнені у своїй красі скелясті і припорошені снігом гори, що віками не знали присутності людини, викликають одночасно і страх і стан спокою…

Храми, де мільйони прочан збираються, аби доторкнутися до найціннішого, що є у їхньому житті, до вчення Будди…

1

2

3

4

Протягом всієї подорожі я вбирала в себе красу, намагалася збагнути таємницю енергетики святих місць, які я відвідала, людей з якими я зустрічалася. Ні вони, ні я не знали спільної мови, але щось внутрішнє нам допомагало порозумітися.

Все те, що було відчуте мною у Тибеті, надихнуло мене на створення серії картин…».

Згідно традиції ART 14 gallery, виставка була, завдяки спільній роботі автора і співробітників галереї, доповнена атмосферою спеціально розробленого виставкового дизайну, до якого увійшли особливості розташування об’єктів, інсталяції, музика, освітлення.

Г.В.

5

6

7

8

9

10

Виставка працюватиме по 3 квітня

Адреса ART 14 gallery: м. Київ, пров. Михайлівський, 14

Похожие записи: