Україні подаровано картини Малевича, Бойчука, Примаченко -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Україні подаровано картини Малевича, Бойчука, Примаченко

Источник: http://expres.ua

12 жовтня в присутності президента України відбулася урочиста передача в дар державі і народові України унікальної колекції Ігоря Диченка. Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на прес-службу глави держави.

"Завдяки шляхетному вчинку удови колекціонера Валерії Семенівни Вірської збірка картин, до якої належать твори К.Малевича, О.Богомазова, М.Бойчука, В. Пальмова, М.Примаченко, В.Єрмілова, відтепер стане складовою Музейного фонду України. Шедеври, які неодноразово демонструвалися в музеях Нью-Йорка, Токіо, Москви, Единбурга, буде експонуватися у Національному культурно-художньому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" і стане доступною широкому загалу", - йдеться у повідомленні.

 
Президент України вручив Валерії Семенівні Вірській орден Княгині Ольги, відзначивши в указі про нагородження її вагомий особистий внесок в культурно-освітній розвиток української держави, багаторічну сумлінну працю та високу професійну майстерність. "Ця державна нагорода є символом вдячності всього Українського народу за безкорисливе та шляхетне служіння мистецтву та збагачення української культури", - наголосив президент, зазначивши, що сьогодні національна художня скарбниця збагатилася безцінною та унікальною колекцією, якій би могли позаздрити кращі музеї світу.

Звертаючись до пані Вірської, президент сказав: "Україна пишається вами. Своїм шляхетним вчинком ви продовжили традицію українського меценатства, підтримки музеїв. Ми бачимо, що у час боротьби за Українську державу патріотичний порив став справді масовим. Наші співвітчизники не випадково шукають і знаходять шляхи утвердження національної культури. Адже ми боремося за перемогу культури над варварством, права над беззаконням, миру над війною"
 

В свою чергу, Валерія Вірська подякувала президентові за нагороду та сказала: "Іншого й не могло бути. Бо я тут народилася, пережила голод і війну. Нехай ці роботи живуть в українських музеях і нехай до них йдуть наші діти". Президент від імені української держави висловив також пошану і вдячність її чоловікові Ігорю Диченку, який зумів зібрати, зберегти та передати на зберігання ці мистецькі шедеври в державний музей, де вони будуть завжди доступні громаді.

 

Довідка: Диченко Ігор Сергійович (19.12.1946 – 24. 05.2015) – мистецтвознавець, художник, колекціонер. Член НСХУ (з 1984 р.). Закінчив Київський художній інститут (1969 р.). Працював у Центральному Державному архіві музею літератури і мистецтва України, викладачем історії мистецтва у Київському хореографічному училищі, з 1992 року – ст. н. с. Музею історії Києва. Організатор та учасник численних виставок та мистецьких акцій від 1970-х рр. У 1992 заснував Міжнародний благодійний фонд. Автор дослідницьких праць про творчість видатних українських художників: Г. Нарбута, К. Піскорського, А. Петрицького, М. Бойчука, Л. Лозовського, В. Седляра, О. Богомазова, К. Малевича, В. Касіяна, М. Глущенка, Т. Яблонської, а також статей про творчість А. Павлової, В. Ніжинського, С. Лифаря, Л. Якобсона, Р. Нурієва, В. Малахова, Р. Поклітару.

 

Валерія Семенівна Вірська (Котляр) (народилася 29 жовтня 1930 р.) − народна артистка УРСР, артистка балету, викладач та балетмейстер, викладач Київського Національного університету культури та мистецтв, кавалер ордену "За заслуги" ІІІ ступеня.

фото:www.president.gov.ua

Похожие записи: