"У пошуках спокою через Свободу" -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«У пошуках спокою через Свободу»

Источник: http://dvnshu.com/
alt
У Центральному будинку художника в Києві триває виставка бірманського художника Патріка Мей Яй.

 

Патрік Мей Яй народився в бірманському Рангуні (Янгон).

У сімдесятих роках вивчав мистецтво у Бірмі, продовжив навчання у Великій Британії.

Патрік визначає власне мистецтво як «футуристичний символізм».

Наразі художник живе і працює у Великій Британії.

 

«Я вирішив зробити цю виставку в Києві через мої особисті почуття до українського народу.

Дозвольте представитись: я — бірманець (М’янма), що емігрував до Великобританії наприкінці 70-х років через політичну ситуацію в моїй країні, яка склалася у М’янмі в результаті жорстокого військового перевороту, очолюваного генералом Не Віном в 1963 році. Тоді ми повністю втратили демократію. Я згадую ці факти з моєї особистої біографії тому, що веду своє походження з сім’ї політиків.

Взимку 2013 року я побачив в ЗМІ Революцію на Майдані, де люди виборювали свою свободу. Це справило на мене величезне враження, і я відчув велику симпатію до українського народу, бо ці події нагадали мені ситуацію на рідній землі.

Я високо ціную сміливість та мужність вашого народу, проявлені у спільній боротьбі за свободу, боротьбі, яка все ще продовжується, оскільки Росія ще й досі чинить опір вашим намаганням отримати свободу в повному обсязі.

Я розумію, наскільки важливою є Демократія і наскільки цінною є Свобода. Не існує жодної країни, яка б отримала свою Демократію та Свободу без кровопролиття тисяч людей, що віддають своє життя за рідну країну та свій народ.

IMG_9861

Ви досягли успіху у вашій боротьбі майже на 100%, але спротив все ще триває. Нам, бірманцям, довелося боротися за свободу більше ніж 50 років, дуже багато людей пожертвували за це своїм життям. Військова хунта продовжувала свої криваві масові вбивства навіть ще два роки тому, аж поки лідер нації Аунг Сан Су Чжі не добилася своєї мети, хоча ще й досі в нашій країні немає повної демократії, а владні божевільні вояки все ще продовжують втручатися у демократичні процеси та по-своєму контролюють країну. Ми втратили тисячі життів і сотні тисяч людей були ув’язнені та піддані тортурам.

Вам вдалося уникнути такого втручання армії, і зараз ви вже здобули Свободу і Демократію, за які ви боролися.

Я вбачаю подібність боротьби за свободу в обох наших країнах, подібність у політичній ситуації, і це відчуття я втілив у деяких своїх творах, які ви маєте нагоду побачити на цій виставці. Окрім цього на ній представлені мої імпресіоністичні твори та абстрактні роботи.

На жаль, я демонструю тут тільки одну картину про боротьбу за свободу в моїй країні (вбивство безжальною військовою Хунтою буддійських ченців у 2007 році), тому що хотів показати більше моїх творів, присвячених вашій боротьбі за свободу на Майдані у палку та холодну зиму 2013/2014.

Я роблю цю виставку не заради грошей, а для того, щоб розмовляти з вами мовою мистецтва, щоб поділитися з вами своїми глибокими почуттями та думками, хоча й не зовсім впевнений, що якість моєї художньої роботи може повністю задовольнити ваші очікування і вподобання.

Ваші вдячність і коментарі стануть для мене в значній мірі достатньою винагородою в цій моїй художній подорожі.

«У пошуках урівноваженості» — звичайна тема для всіх моїх художніх виставок. Досягнення урівноваженості в житті надзвичайно складна справа, особливо якщо людям бракує свободи.

Демократія переможе, і ми всі досягнемо свободи.

ЛЮБІТЬ МИР ТА СВОБОДУ!»

Патрік Яй.

IMG_9855

IMG_9854

IMG_9852

IMG_9851

IMG_9850

IMG_9858

IMG_9856

IMG_9849

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)

Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи Виставкової зали: з 12:00 до 19:00

Вихідний — вівторок

Вхід на виставку вільний

Похожие записи: