«СОН ГУЛЛІВЕРА» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«СОН ГУЛЛІВЕРА»

alt
«СОН ГУЛЛІВЕРА» - це назва нової виставки живопису Арсена Савадова, відкриття якої відбулося 25 квітня в Art Ukraine gallery.

 

Після тривалої паузи, ця персональна виставка стала ще однією спробою розібратися, де проходить межа між людською гординею та зарозумілістю, заслуговує наша цивілізація осміяння чи на лавровий вінок.

Арсен Савадов – художник, з якого починається відлік сучасного українського мистецтва, фігура, значущість якої в історії становлення українського сучасного мистецтва важко переоцінити, митець який стояв біля витоків українського трансавангарду.

«Сон Гуллівера» − метафора однієї з представлених на виставці картин. Вона об’єднує образи, відображені на інших полотнах, що могли б з’явитися казковому персонажу уві сні. «Вічне пробудження» − лейтмотив, який концептуально об’єднує химерну реальність художника, занурену в летаргічний стан. Творчість Савадова − це вимір, у якому люди, заглиблені у ситуативні пропозиції, перебувають в передчутті пробудження. Проте ефемерний простір сну, що засліплює, повільно перетворюється на реальність, проступаючи на полотнах потоками фарби, які стікають донизу.

IMG_0768

IMG_0721

Живопис Арсена Савадова змагається з таким фундаментальним поняттям як час. Він не старіє, не втрачає своєї актуальності. «Ми всі зникаємо, а сліди наших емоцій залишаються у вигляді образів, закарбованих на живописних полотнах. Лишаються тільки емоції, зафіксовані сни», — каже митець.

Представлена експозиція включає в себе нові роботи, в яких автор, відмовляючись від практики «симуляції» й «ілюзії живопису», переходить до «справжнього живопису», але залишається вірним своєму глибокому, майже інтимному методу побудови алюзій. Такий досвідчений медіум допомагає глядачеві відкрити себе, незважаючи на можливу трагічність такої подорожі: «А раптом там, всередині, нічого немає…».

IMG_0735

IMG_0730

Савадов переходить межу глибоко особистісного та відвертого, яка раніше була для нього забороненою зоною. Його фігуратив перетворюється з майстерно написаного тіла на потужне емоційне оповідання, вислухавши яке, глядачеві все ж доведеться вирушити в цю небезпечну подорож всередину себе.

P.S. Усі картини мають внутрішні ключі, а всі ключі знаходяться в кишені Гуллівера.

IMG_0725

IMG_0724

IMG_0723

IMG_0737

IMG_0784

IMG_0729

Фото – Юлія Наумова

Адреса: Київ, вул..Грушевського, 9А. Art Ukraine gallery

Похожие записи: