"ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ" Матвія Вайсберга -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ» Матвія Вайсберга

alt
Київська галерея «Дукат» запрошує відвідати персональну виставку відомого українського художника Матвія Вайсберга "ШТУДІЇ ТА АЛЮЗІЇ".

В експозиції представлено серію творів із циклу «Штудії», над яким автор почав працювати у 2005 році. Для митця штудія ― це своєрідне опрацювання класичних сюжетів, змальованих у хрестоматійних творах знаних майстрів європейського мистецтва. Це певне переосмислення, рефлексії на задану тему, в результаті чого народжується твір-алюзія.

Розповідаючи про штудії, Матвій Вайсберг зазначив: «Коли у мене народився син, його винесли з пологового будинку, і я вперше узрів його профіль, ― я зрозумів, що вже це бачив. Це був „Новонароджений“ Жоржа де Латура. Тоді я пішов на Петрівку, купив собі книжку і намалював його. Іноді хочеться повторювати улюблені сюжети. Це нормально, люди це роблять завжди. І художники ― тим паче».

Однією з перших і наймасштабніших штудій стала «Битва при Сан-Романо» до картини Паоло Учелло, який, ймовірно, і сам писав із взірця ― фрески Антоніо Пізанелло з Зали Великої Ради Палацу дожів. Цього року Матвій Вайсберг продовжив роботу над обраним багато років тому сюжетом, створивши штудії до інших двох полотен «Битви» Учелло. Загалом виставка налічує понад 20 творів ― як щойно створених, так і тих, що вже зайняли почесне місце у відомих приватних колекціях.

Також під час дії виставки, в рамках просвітницького проекту «Едукаторіум» відбудеться зустріч із митцем, де він розповість про роль класичного мистецтва в своїй творчості та про улюблених європейських класиків.

1

2

27

21-Шерешевский

Художник В.Шерешевський

22-Ковтун

Художник Д. Корсунь (посередині)

24

Художники Ахра Аджінджал і Матвій Вайсберг

25

26

Владислав Тузов, директор з виставкової діяльності в Інституті проблем сучасного мистецтва

23

IMG_7371

IMG_7375

IMG_7376

IMG_7378

МАТВІЙ ВАЙСБЕРГ народився 1958 року у Києві. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка (1977), Київський поліграфічний інститут, відділення книжкової графіки (1985). Член ВТСХ «БЖ- АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема, Е. Багрицького, Г. Кановича, Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію»), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми»), С. К’єркегора («Страх і трепет»), Ф. М. Достоєвського («Біси»). З 1989 р. взяв участь у численних виставках в Україні та за кордоном. З 1990 р. провів понад 50 персональних виставок в Україні та за кордоном. З ім’ям М. Вайсберга пов’язують становлення художнього напрямку «київський ар’єргард». Твори зберігаються у Київському національному музеї російського мистецтва, Запорізькому обласному художньому музеї, Gaon Jewish State Museum (Вільнюс), приватних зібраннях США, Ізраїлю, Греції, Великобританії, Швеції, ПАР, Австрії, Чехії, Грузії, Канади, Японії, Туреччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Франції, Німеччини, Росії, України.

Золоте-теля

«Поклоніння золотому теляті». Штудія до картини Тінторетто, 2010

Новонароджений

«Новонароджений». Штудія до картини Жоржа де Латура. 2005

мадонна-со-змеей

«Мадонна зі змією». Штудія до картини Караваджо, 2011

Зруйнування-храму

«Зруйнування Титом храму в Єрусалимі». Штудія до картини Ніколя Пуссена, 2009

IMG_7377

«Катування єврея». Штудія до фрески П’єро делла Франчески, 2011

Поликання-Матвия

«Покликання апостола Матвія». Штудія до картини Караваджо, 2011

IMG_7388

IMG_7387

Автор фото – Юлія Наумова

Виставка триватиме з 16 березня по 17 квітня 2016 року

за адресою: вул. Рейтарська, 8Б, галерея «ДУКАТ»

Похожие записи: