Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Рік без генія»

Источник: http://artgreensofa.com
alt
У переддень 75-річчя видатного художника, графіка та інтелектуала Володимира Пінігіна у «Зеленій канапі» відкрилася його персональна виставка «Рік без генія».

Свого часу Володимир Кирилович «товаришував» з галереєю “Зелена канапа”, він брав тут участь у проекті «Музей» і виношував плани на персональну виставку. Все якось було ніколи організувати її, все щось перешкоджало, аж от… в жовтні 2015 Володимира Пінігіна не стало…

Його графіка була несамовито оригінальною, вражала технікою, стилістикою в часи творчого розквіту митця. Сьогодні ж захоплює не менше.

Володимир Пінігін (Забавін, як він часом підписував роботи) народився і провів дитинство в Санкт Петербурзі, де навчався в художньому гуртку при Ермітажі. 1958 переїхав у Львів. В 1965 році закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова за фахом «Графіка».

Прославився книжковими ілюстраціями, зокрема фантастики – Жуля Верна, Герберта Уеллса, Рея Бредбері («Вино з кульбаб» і «Марсіанські хроніки»), Артура Кларка, Кліффорда Саймака, П’єра Буля, Станіслава Лема, Олександра Бєляєва, Карела Чапека та Василя Бережного. За словами Володимира Кириловича – цей жанр йому був найцікавішим для роботи, можливо, ще й через те, що Пінігін художник з епохи, коли підлітки мріяли про міжпланетні подорожі, а у пошані була романтика, безкорисність:  «Люди діляться за відношенням до часу на кілька типів. Хтось орієнтований на сьогодення, хтось – на минуле, а я, судячи з усього, на майбутнє. Мене займали всі можливі моделі завтрашнього дня. Добротна фантастика – це моделювання майбутнього, сценарії розвитку. Крім того, така література ставить перед ілюстратором гранично складне завдання – робити зримою абсолютно невідому, вигадану реальність. А для художника досягати важких цілей – спокусливо. І в ті часи фантастика давала ілюстратору більше свободи за темами, за формою».

pinigin

Володимир Пінігін. «Автопортрет», автолітографія, 55х44.5 см, 1985 р

Його слава у Радянському Союзі була величезною, як для митця. Й хоча сам Володимир мріяв поспілкуватися з Бредбері, чиї твори ілюстрував, такі речі були недоступні того часу. Як жартував Володимир Пінігін: «Єдиною особою з закордону, якій я був представленим, став американський президент Ніксон. Коли він відвідав Радянський Союз з візитом, спеціально під цю подію видали номер журналу «Сов’єт лайф», в якому була стаття і про мене (на півтора розвороту, з моєю фізіономією). Мовляв, нате вам – у нас є художник-ілюстратор, який вашу фантастику ось так от робить!»

vitoki-civilizacij

Володимир Пінігін. «Витоки цивілізацій», автолітографія, 1978 р., 55х42 см

Пізніше замовлення ілюстрацій перервалися. Володимир Пінігін працював  у станковій графіці, плакаті, дизайні, сценографії, живописі. У 1985 – му перейшов на малі форми графіки в техніках офорта, травлення, сухої голки, інталії, монотипії. Цікаво, що на початку 1986 року Пінігін створив серію робіт «Передчуття катастроф», а в квітні стався Чорнобиль. Любив створювати екслібриси та портрети, був тонким психологом та мав крутий норов.

З 1963 року взяв участь у близько 120 групових регіональних, республіканських, міжнародних виставках. Провів 12 персональних виставок в Україні,  Росії, Бельгії, Голландії, Німеччині, США, Польщі. Нагороджувався преміями й дипломами міжнародних виставок.

volodimir-pinigin-ostriv-krim-avtolitografiya-35x35-sm-1987

Володимир Пінігін. «Острів Крим», автолітографія, 35х35 см, 1987

Роботи Володимира Пінігіна розійшлися по численних приватних колекціях в Росії, США, Польщі, Голландії, Бельгії, Німеччині та ін. Серед володарів робіт Пінігіна – відомі особистості, серед яких  колишній президент Франції Франсуа Міттеран.

В експозиції, що триватиме з 20 вересня по 9 жовтня 2016 року, представлені роботи різних періодів, виконані в різноманітних техніках: колажі 70-тих, акварелі, літографії 70-80-тих, офорти, монотипії 90-тих, рисунки 2000-них років.

vo%d1%97ni

Володимир Пінігін. Автолітографія (Воїни), кін. 80-х

ostriv-vtracheno%d1%97-nadi%d1%97

Володимир Пінігін. «Острів втраченої надії», автолітографія, 1987 рік, 55х44 см

Доповнять експозицію  архівні записи з Володимиром, демонструватимуться анімаційні ролики з персонажами його робіт. Також продаватимуться футболки з прінтами образів його неповторного світу.

Куратор виставки – онук Володимира Пінігіна – Максим Ключковський.

Автор тексту – Олеся Домарадзька.

orator

Володимир Пінігін. «Оратор», туш, перо, 1980- ті, 40х30 см

krimska-seriya

Володимир Пінігін. «Кримська серія» (№1), 80 – ті роки, фломастер, акварель, 42х46 см

krimska-seriya-5

Володимир Пінігін. «Кримська серія» (№5), 80 – ті роки, фломастер, акварель, 42х46 см

ofort

Володимир Пінігін. Офорт, 1983, 14,5×23,5 см

bez-nazvi

Володимир Пінігін. Без назви, автолітографія, 1980 – ті, 28.5х35 см

fantastichna-grafika

Володимир Пінігін. «Фантастична графіка Володимира Пінігіна»

(афіша до виставки, що не відбулась), гелева ручка, олівець, 2015 р

Галерея сучасного мистецтва “Зелена канапа”

Адреса: Львів, вул.Вірменська, 7

Працює з 12 до 19 години з вівторка до неділі.

Похожие записи: