«Qirim» Сергія Бурбела та «The guts / Нутро» Світлани Маркітанової -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

«Qirim» Сергія Бурбела та «The guts / Нутро» Світлани Маркітанової

alt
У Дніпропетровському художньому музеї відкрилася виставка робіт переможців конкурсу молодих живописців «Germinal».

 

 

Міський конкурс молодих живописців «Germinal» був започаткований 2015 року музеєм за підтримки Управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради. Його перші переможці — молоді художники Світлана Маркітанова та Сергій Бурбело – вибороли право провести у музеї свої персональні виставки.

Для  друзів музею та поціновувачів живопису відкрито дві цікаві, однак абсолютно різні за характером та ідейним вектором, виставки від авторів-одноліток, земляків, випускників нашого Дніпропетровського театрально-художнього коледжу, а нині — вже досвідчених митців, представників сучасного образотворчого мистецтва – Світлани Маркітанової та Сергія Бурбела.

1

2

3

«The guts / Нутро» — чи не перший за останні роки серйозний персональний проект Світлани Маркітанової — талановитої сучасної української художниці, що отримала фахову освіту в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури (Київ), має досвід участі в численних всеукраїнських та міжнародних пленерах, є учасницею багатьох виставок та конкурсів як в Україні, так і за кордоном.

5

Ця виставка — спроба об’єднати під місткою лаконічною назвою близькі за природою створення, однак не обтяжені тематичною ідентичністю твори, написані авторкою відносно недавно — вже після відходу від  живопису періоду навчального та живопису суто пленерного.

4

6

Нинішні роботи Світлани Маркітанової — це втілені в певній художній формі рефлексії, а також переживання та «пережиття» подій світу зовнішнього. Тут є реакція і на зміни в житті особистому, і на події в нашій країні. Це не формулювання певного суспільно значимого меседжу чи творчого передбачення. Надзавданням авторки є саме осмислення, вихід і символічне пакування власного досвіду або поточного стану в художні образи. Задля втілення ідеї художниця послуговується загальноцитованими символами, вводячи їх в обіг в актуальнім контексті, а також створює і свій словник символів.

За назвою «The guts / Нутро»  на реципієнта чекає сильний, відвертий, часом обеззброюючий, часом іронічний, часом зворушливий живопис з характером.

8

7

9

«Qirim» — друга виставка творів живопису з однойменної пейзажної серії, розпочатої Сергієм Бурбелом ще у 2013 році. Іnspire-матеріалами до створення циклу полотен стали враження й нотатки з численних подорожей Кримом. Відтак центром художньої уваги митця стають легко упізнані історичні місцини багатонаціонального і багатостраждального півострова.

10

Обираючи пейзаж як жанр, Сергій Бурбело відмовляється від ліричності, «моментності» чи документальності, часто притаманних цій художній формі. «Нічні» пейзажі автора вирізняються певною умовністю, образною узагальненістю, монументальністю, перевагою символічної домінанти над реалістичною. Подаючи звичні сюжети в незвичнім для ока пересічного туриста світло-тіньовім і кольоровім рішенні, художник часом продукує картинку, що викликає стійке враження, ніби на полотні зображено якісь місячні рельєфи. Своєрідна космічність композиції забезпечує реципієнтові сприятливий клімат для роздумів, внутрішнього монологу, для занурення в медитативний стан, ба навіть для ментальних подорожей, і, насамперед, для відкриття перед собою одвічних питань, за відповіддю на які і вирушив у своїй серії автор. Чи має земля пам’ять? Яка природа діалектики народу і землі? Людина лишає пам’ятники на землі, чи земля стає пам’ятником цілим народам?

12

14

17

Так чи інак, серія «Qirim» спонукає до подібних роздумів, запрошує рухатися від сфери абстрактних понять до конкретних в часі і просторі прикладів, тим паче нині, коли для нас ця тема знову стала актуальною і суспільно значимою.

Тож, сусідство двох жанрово різних виставок, двох незалежних художніх висловлювань, двох характерів, двох світів, поєднання особистого і  суспільно важливого, відвертого і втаємниченого, актуального і позачасового, «великого» й «малого» складеться в картинку дня сьогоднішнього в стінах поважного Музею. І це, безперечно, варте уваги містян, небайдужих до мистецького процесу нашого краю.

Ольга Щербина

13

23

15

16

18

24

19

11

20

25

22

21

Виставка працюватиме з 26 січня по 19 лютого 2017 р.

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Виставка діє з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Тел. 744-60-35, 47-33-38

Похожие записи: