Інсталяція Василя Бажая «Рефрижератор»Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Інсталяція Василя Бажая «Рефрижератор»

alt
У Щербенко Арт Центрі (Київ) представлено проект українського художника Василя Бажая під назвою «Рефрижератор».

 

У проекті митець досліджує живописні об’єкти як об’ємні структури, що вільно розміщені у просторі галереї. Зняті з підрамників полотна картин, які художник створював упродовж останніх двадцяти років, видозмінюють площу Арт Центру та формують інсталяційний простір. Твори живопису потрапляють в інший вимір, де набувають об’ємності. А глядачі, проходячи поміж ними, несвідомо доповнюють початкову сутність полотна власним досвідом та енергетикою, створюючи щоразу щось нове.

Рефрижератор у побутовому вжитку призначений для довготривалого зберігання. Проте у проекті перебіг охолодження відходить на другий план; навпаки, митець розпочинає процес розмороження, оживлення. Полотна, які для художника відбули своє призначення, збагачені новою ідеєю, ніби повертаються до життя. Деякі з цих картин прикрашали приміщення, одні стали частиною експозиції музею, демонструвалися на виставках, інші ж стояли у сховищах. Саме готовність до зберігання, яка характеризує ідею архівності, надихнула Василя Бажая на цей проект.

1

2

3

«А потім ти їх відкриваєш, розконсервовуєш, і вони потрапляють у поле відповідного нового проекту, підкоряються ідеї у просторовому рішенні. І поступово ця ідея (проекту) додається до попередньої смислової навантаженості у використаних розархівованих роботах» – коментує Василь Бажай.

Інсталяція триватиме у просторі Щербенко Арт Центру до 11 червня включно.

4

5

6

7

Щербенко Арт Центр: вул. Михайлівська, 22в, Київ

Години роботи: Вт-Сб 11-00-20-00

Нд-Пн – вихідні.

Вхід вільний

Похожие записи: