«ПАН» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«ПАН»

Источник: www.avsart.com.ua
alt
Галерея «АВС-арт» запрошує на групову виставку «ПАН» / Живопис, графіка. До 19 березня 2016.

 

В експозиції – Геннадій Верещагін, Стефанія Гебус-Баранецька, Олексій Горбенко, Сергій Григорєв, Михайло Демцю, Юрій Коваленко, Юрко Кох, Борис Кузьма, Володимир Лемзяков, Любомир Медвідь, Олег Мінько, Роман Опалинський, Михайло Радь, Дмитро Стецько, Петро Шолтес, Тетяна Яблонська.

Перший весняний місяць уже традиційно відзначається особливою увагою до жіноцтва: квіти, компліменти, тематичні культурні заходи… А чому б не представити тематичну «чоловічу» добірку? – подумалося нам. – Хай це буде вишуканим артистичним компліментом для вас, пані й панове, що поціновуєте мистецтво.

Отож – Пан. Не хрестоматійний поміщик, котрий гнобить кріпака. А ще той, міфологічний, давньогрецький (що до нього зверталися Рафаель, Рубенс, Пікассо й багато інших видатних майстрів). І цей, сучасний, ввічливо-шанобливе звертання до якого тільки-но зараз повертається в українське мовне середовище (чи хто пам’ятає народну пісню «Ой сходьтеся, панове молодці»?).

1

2

Чоловічі образи в добірці галереї «АВС-арт» різні за смисловим навантаженням, адже нам праглося представити тему якомога ширше. Народження, юність, зрілість і старість. Непримітна щоденність і епічні звитяги. Мужчина – син, коханий, батько, товариш-побратим, лицар-захисник. Його маскулінність проявляється через тілесне й духовне, аполлонічне й діонісійське. Він – голова роду, державотворець і рушій нації. Він – сіяч і зодчий, воїн і мисливець, філософ і деміург, що зажди при своєму – мужньому – чині (навіть біля шинквасу чи на перекурі).

Ось він прямує назустріч, поштиво знімаючи капелюх: «Вітання вам, панове! Зустрінемося на вернісажі…»

 3

4

5

Автор та його робота на виставці «Пан»: Андрій Гуренко. «Вугілля», 2010. Полотно, олія, 110х105

6

7

Юрко Кох. «Ранок антиквара», 2009. Полотно, олія, 70х60

8

9

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний

Похожие записи: