Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Оновлено експозицію оригіналів Тараса Шевченка

alt
Національний музей Тараса Шевченко в Києві продовжує знайомити з оригіналами Шевченкових малюнків із колекції музею.

 

Крім офортів, живописних портретів і «Катерини», цього разу експонуються нові групи малюнків:  «Сади й рослини» та  «Євангельські мотиви».

Для сучасного глядача майже недосяжний код класичного живопису, яким корис­тувалися митці  ХІХ ст.  Шевченкова поезія й проза допомагає зрозуміти, які аспекти біблійного тексту він прагнув втілити в малюнках та ескізах, що саме хотів сказати сучасникам через євангельські сюжети,  у т. ч. обрані для освоєння техніки  офорта.

Вже в Академії, де техніка олівцевого рисунка  опановувалася  як  основа живопису, Шевченко славився особливим «почерком» для кожного дерева.  Неповторна  манера, тонке розуміння пластики рослини, розмаїття об’ємних  і світлотіньових сполучень  залишаються  одним  із вагомих критеріїв при ідентифікації його малюнків.

1

2

На відміну від олійного живопису, що експонується постійно, акварелі та малюнки безболісно витримують дію сонячного світла  та сухого повітря не більше трьох місяців.  Поспішайте побачити! Експозиція триватиме лише до початку грудня.

3

15595

15601

Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Час роботи:

щоденно з 10:00 до 18:00 (каса до 17:30)

вихідний день — понеділок

Похожие записи: