Оксана Полтавець-Гуйда. "З Україною в серці". -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Оксана Полтавець-Гуйда. «З Україною в серці».

Источник: http://dvnshu.com
alt
У Центральному будинку художника 19 лютого закінчує роботу виставка заслуженого художника України Оксани Полтавець-Гуйди.

 

Оксана з дитинства прагнула малювати. Закінчивши загальноосвітню школу з золотою медаллю, вона пішла у вільні слухачі Республіканської художньої школи імені Тараса Шевченка. Потім — на живописний факультет Київського державного художнього інституту. Закінчила майстерню чудового живописця, майстра батальних сцен, народного художника України, професора Віктора Шаталіна.

З 1980 року Оксана Полтавець-Гуйда — вже повноправний учасник художнього процесу: експонує свої роботи на всеукраїнських, всесоюзних і закордонних виставках, проявляє себе як художник з власним поглядом на життя і творчість.

Спрага удосконалення привела її в творчі майстерні Академії мистецтв СРСР до народного художника СРСР, професора Сергія Григор’єва.

У 1983 році Оксана Полтавець-Гуйда за рекомендацією Тетяни Нилівни Яблонської вступила до живописної секції Національної спілки художників України.

Вплив цих неординарних педагогів і насамперед батька Віктора Полтавця на творчість талановитої художниці був таким потужним, що вона безстрашно бралась за вирішення й виконання складних у творчому й психологічному плані картин.

IMG_6333

IMG_6306

Полтавець-Гуйда-Оксана_Автопортрет

«Автопортрет», 2006

Оксана Полтавець-Гуйда схильна до найскладніших тем у живопису — до портретів, багатофігурних композицій, у яких зображувані події мають розвиток у часі і просторі, особливою складністю вирізняються її картини на історичні теми. Оксана Вікторівна як вправний сценарист, режисер і актор, наповнює кожен образ характерною психологією і грамотно, пружно організовує драматургію твору, аби точно й переконливо донести ідею до глядача. Виникає враження, що чим важчий хліб художниці, тим він їй смачніший. І цю «смакоту» миттєво відчуває глядач.

IMG_6331

Дід-Панас

«Дід Панас і буслики», 1989

В-новій-майстерні

«В новій майстерні», 1990

За манерою живопису Оксана Полтавець-Гуйда дуже жіночна, летюча, мрійлива, романтична, сріблясто-золотава. Вона аж ніяк не співець суму, тільки радості й світла. Її мазок ніжний, переливчастий, примхливий, він розчиняється у предметі й просторі. Її живопис — це магія реалізму чистої води, де живими й одухотвореними є дерево, камінь, хмара, річка, трава.

IMG_6330

IMG_6325

Копички-на-полонині

«Копички  на полонині», 2012

IMG_6324

З-мамою

«З мамою», 2016

Портрет-Наталії-Сумської

«Портрет актриси Наталії Сумської в українському вбранні», 2013

Червневий-натюрморт

«Червневий натюрморт», 2015

Михайло-Гуйда_2006

«Портрет Михайла Гуйди», 2006

IMG_6323

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)

Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи Виставкові зали: з 12:00 до 19:00

Вихідний — вівторок

Вхід на виставку вільний

Похожие записи: