«…МОЖУ БУТИ» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«…МОЖУ БУТИ»

Источник: http://www.museum.ck.ua/
alt
Персональна виставка місцевого живописця Олександра Шепенькова відкрилась у Черкаському художньому музеї.

 

2 березня 2017 року Черкаський художній музей презентував персональну виставку професійного художника-живописця Олександра Шепенькова, який вирізняється з-поміж черкаських художників своїм стилем, манерою, образами та ідеями.

Експозиція виставки налічує близько 50 творів, виконаних у різних техніках та нестандартних матеріалах, і демонструє багатогранність таланту митця та неординарність його мислення. Наскрізною темою всієї творчості О.Шепенькова є нефігуратив, зокрема геометрична абстракція, що великою мірою представлена на виставці. Завдяки новому досвіду сприйняття текстур, впорядкованій ритміці геометричних фігур, просторових тіл, ламаних ліній художні образи набувають нового змісту, прихованих смислів, які необхідно відчути і дешифрувати. Роботи провокують глядача до інтелектуальних роздумів, ведучи його тонкою межею між знанням про зображуваний об’єкт і чистим візуальним сприйняттям.

Водночас автор виставки демонструє постійні пошуки нових виражальних форм та бачення світу. Результатом таких образотворчих розвідок стали експерименти у «примітивному фігуративі». Роботи цього жанру легко та тонко, не засуджуючи, виявляють глядачеві іронічність буденних проблем та утверджують позитивні риси дійсності.

1

2

Втім, більшість експонованих робіт презентує мистецькі пошуки 2016–2017 років, пов’язані, найперше, з кольором. Це абстрактний експресіонізм у його чистому вигляді та нова сторінка у творчості О.Шепенькова. Художник тяжіє до більш невимушеного способу написання картин, покладаючись виключно на пряму взаємодію з сильними емоціями та інтуїцією. Фарба наливається та розбризкується на полотні, викреслюючи густу, блискучу павутину ліній. Саме тому роботи маніфестують потужний енергетичний вибух, сплеск.

Автор невимушено звертає увагу глядача на контрастуючі виразністю кольори, фактуру, максимально активізуючи таким чином чуттєве сприйняття. Мереживо ліній у просторі живописних полотен створює певний оптичний ефект, можливість зануритися у форму і матерію. Здається, що в якийсь момент перцепція робіт спрямовує реципієнта до медитації, переживання досвіду трансцендентного, виходу свідомості й пізнання за усталені межі.

3

5

Цей момент теперішнього, переживання «тут-і-зараз» символічно відображається й у назві виставки. «…МОЖУ БУТИ» як фундаментальний філософський принцип фроммівського буття. Адже митець своїм прикладом стверджує намагання виходити за рамки власної ізольованості, розвиваючи свій талант, здібності. Бути – це постійно триваючий процес становлення і творчості. БУТИ ХУДОЖНИКОМ – це екзистенційний вибір та справа життя Олександра Шепенькова.

Виставка працюватиме до 26 березня.

4

Афіша-1

Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради

Адреса: вул. Хрещатик, 259, Черкаси

Розклад роботи:

Вівторок — неділя: з 10:00 — 18:00.

Похожие записи: