Міф і реальність Ірини Проценко-Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Міф і реальність Ірини Проценко

Источник: http://dvnshu.com
alt
30 травня – останній день роботи виставки відомої сумської мисткині Ірини Проценко в Центральному будинку художника в Києві.

У картинах Ірини Проценко древня міфологічна тема співвідношень втілена у сучасному вимірі. Вона по-філософськи сприймає і реально з естетичним смаком, з романтичною чуттєвістю, де головною темою є неосяжна любов, передає психологічний стан людини незалежно від віку. Як і в житті, герої її творів перебувають у діалогах, запрошуючи глядача до співбесіди про вічні духовні цінності. В її картинах відчутні тепло любові і краси, роздуми, біль самотності, і водночас – іронія і гумор. У кожній роботі відчувається інтелігентність та висока культура. Жанрові полотна, портрет, рухливий світ дитини, в оточені природного середовища, з виваженою композицією, кольоровим лаконізмом, наповненим сонячним сяйвом – саме це виокремлює її живопис.

Ірина Проценко народилась у місті Пограничний Приморського краю. Закінчила Північно-Осетинське художнє училище у Владикавказі. З 1980-х років художниця живе і працює у Сумах. Член НСХУ з 1992 р. З 1986 активно бере участь у республіканських, регіональних та закордонних виставках. На її рахунку кілька десятків основних виставок, з яких 20 – персональних у різних містах України та за кордоном. Твори Ірини зберігаються у Сумському художньому, Путивльському краєзнавчому музеях, у приватних збірках України, Росії, США, Німеччини, Австралії, Словаччини та Чехії.

IMG_5588

IMG_5586

«Ветер весенний»

«Мистецтво відомої сумської мисткині Ірини Проценко – самостійне явище в багатому світі художніх образів і почуттів. Її полотна – своєрідний поетичний погляд на довколишній світ. Їх можна вписати у контекст вільного мистецтва кінця ХХ – початку ХХІ століть.

…Твори Ірини Проценко – це її думки вголос, передані у яскравому живопису…

…Ірина звертається до міфологічних тем, асоціативно поєднуючи їх із сучасністю… Художниця намагається зупинити миттєвість у плинному потоці часу. Вона вигадує сюжети своїх картин, і в той же час вони є невід’ємною частиною її життя. Мисткиня наповнює їх духом сильної жінки, хоча в творах разом з тим відчувається вразливість, незахищеність людського існування…»

Надія Юрченко, Мистецтвознавец

IMG_5589

«Добытчики»

IMG_5591

«Осенение»

«…Ірина Проценко належить до мистців нової естетичної спрямованості, має індивідуальний творчий почерк. Вона ставить за мету вирішення не тільки суто художніх, формальних завдань, але й намагається осягти проблему призначення людини на Землі. В її роботах гармонійно поєднується сила художнього мислення і витонченість жіночої натури, з її романтичністю й чутливістю. Композиція в неї здебільшого лаконічна, без зайвої деталізації, постаті чіткі, виразні, в реалістичному тлумаченні, наближені до глядача, тобто крупнопланові. Романтичність образів посилюється плавністю ліній і грою світлотіней, контрастними кольорами, драпіруваннями…»

Олена Загаєцька, мистецтвознавець

IMG_5593

«Мгновение»

IMG_5595

«Олюшкины именины»

IMG_5599

«Прерафаэлиты. Потерявшиеся во времени»

IMG_5601

«Рисующая арбуз»

Київ, вул. Січових стрільців, 1-5 (Львівська площа)
Центральний будинок художника, ІІІ поверх

Час роботи Виставкові зали: з 12:00 до 19:00

Вихідний — вівторок

Вхід на виставку вільний

Похожие записи: