«MEMORY CORDIS…» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«MEMORY CORDIS…»

Источник: http://artmuseum.dp.ua
alt
Виставку робіт Федора Павленка (1936–2008) «MEMORY CORDIS …» у Дніпропетровському художньому музеї, яка присвячена 80-річчю від дня народження митця, продовжено до 15 травня.

Враховуючи резонанс, який викликала виставка  серед мешканців міста та чисельні прохання та побажання гостей,  Дніпропетровський художній музей подовжує час дії експозиції, присвяченої  пам’яті Федора Павленка, до 15 травня.

Федір Павленко – дніпропетровський художник, навчався в Педагогічному інституті на факультеті художньої графіки (м.Орел, Росія). У 1974–1978 роках працював у художньо-оформлювальному комбінаті м. Дніпропетровська.

Шлях кожного художника в мистецтво не схожий ні на який інший. Для того, щоб представити свої творчі роботи на розсуд глядача, Федір Якович Павленко пройшов довгий шлях пошуків за закритими дверми своєї майстерні.

З кінця 1980-х років він створює серію пейзажів-настроїв, натюрмортів, звертається до портретного жанру, пише оголену жіночу фігуру.

Пейзажі Федора Павленка насичені глибоким та напруженим кольором, вони ніби пульсують у гармонії багатих по різноманітності фактур. Експресивність живописної пластики визначила в подальшому шлях художнього розвитку творця. Спостереження життя природи пов’язане з відчуттям майже реальних образів-видінь, які майстер виражає живописними засобами.

2

3

Особливе місце в творчості Павленка займають автопортрети. Роздуми про життя, про місце творчої особистості в сучасному світі, фіксування її духовних процесів – риси, які притаманні його автопортретам, і разом з тим – це об’єкт нових творчих досліджень.

Велику увагу митець приділяв фактурі полотна: живописний рельєф, ніби виліплений пастозними згустками фарби, чи то ніжним торканням пензля, то, ніби акварельною прозорістю тонових плям. Фактурні «боріння» не порушують живописної гармонії та краси, навпаки, вони дозволяють вирішити пластичні зіткнення. Тому, навіть, у драматичних творах Павленко виступає співцем радощів.

Роки кінця ХХ – початку ХХІ століття були особливо плідними для митця. Його пензель вільний та віртуозний, стиль дивує одночасно простотою та багатством, умовністю та переконливістю. Живописець вільно виражає своє світосприйняття, свій погляд на життя. Саме в цей час, коли прийшли людська мудрість та творча зрілість не випадково митець звертається до євангельських образів та міфологічних сюжетів.

5

4

Художник працював олійною технікою, використовував полотно, картон, фанеру. Його персональні виставки відбулися в 2001, 2004 і 2006 роках у стінах Дніпропетровського художнього музею. Образи, які створено майстром, такі точні та проникливі, що думка та почуття отримують тут органічне пластичне відтворення.

Картини Ф.Павленка зберігаються в Дніпропетровському художньому музеї, Музеї українського живопису, м.Дніпропетровськ, Одеському Будинку-Музеї ім. М.К.Реріха, приватних зібраннях України, Росії, Франції, Німеччини, Хорватії, Сербії, Чорногорії, США, Канади, Ізраїлю.

1

Pavlenko

Адреса музею: вул. Шевченка, 21

Музей працює з 10:00 до 17:30 (каса до 17:00)

вихідні – понеділок, вівторок

Похожие записи: