MEDIAHUMAN -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

MEDIAHUMAN

Источник: https://msumk.com/a/>
alt
У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (Луцьк) відкрився виставковий проект художника-віртуоза Михайла Барабаша.

 

Митець працює у жанрі живопису, інсталяції, перформансу, ленд-арту, аудіо-візуального мистецтва. Його кредо: «Людина – головна тема у мистецтві…»

У центрі приміщення, що розділене стінами на три зони, стоїть велетенська куля, сформована зі зв’язаного між собою текстилю та кількох телевізорів. Праворуч стелю та стіну підпирають дивні конструкції, схожі на будівельні. Глибше у тій частин зали спрямовані промені світла вихоплюють із напівтемряви завосковані бляшанки, пружини та інший урбаністичний мотлох. На стінах міська графіка, а кілька екранів розмито показують різні частини Львова. Правий сектор приміщення виділили для трьох загадкових білих конусів різної висоти. На стіні праворуч від входу висить проштрикнута кількома сотнями голок військова форма.

Все це проект MEDIAHUMAN львівського митця Михайла Барабаша.

25_msumk26

Сам митець пояснює, що має потужну академічну освіту, на ґрунті якої він і наважився проводити такі сміливі мистецькі експерименти. Саме про це, каже художник, і говорить одна з інсталяцій проекту. На ній полотна, що їх майстер малював з 2006 до 2013 року. Вони нагромаджені одне на одне таким чином, що видається, ніби вони і справді підпирають стелю. Ще дві картини аналогічним чином служать опорою для музейної стіни. Це основа, без якої не було би мультимедійного мистецтва і проекту MEDIAHUMAN, впевнений автор.

2_msumk03

Урбаністична серія із завоскованими бляшанками та розмитими відео демонструє міський простір, а також показує швидкоплинність життя у великому місті.

Особливу увагу глядачів привернув інтерактивний арт-об’єкт «Автопортрет». Ці на перший погляд дивні конуси всередині містили портрети Михайла Барабаша, стилізовані під трьох буддистських мавп, що ігнорують зло.

13_msumk14

Автор розповів, що куля в центрі часто викликає асоціації з формою планети і таке інше. Насправді ж, каже художник, увага передовсім має бути зосереджена не на формі об’єкта, а на способі його творення. Це сотні вузлів, які сплітаються у химерну конструкцію, що тримається купи.

До слова, Михайло Барабаш родом з Тернополя, але, як художник cформувався у Львові.

Тут він навчався у Львівській академії мистецтв та вперше презентував мистецькі проекти, які називає ключовими у його творчій біографії.

Він є також співзасновником мистецького об’єднання НУРТ, яке займається організацією проектів та фестивалів, пов’язаних з сучасним мистецтвом.

14_msumk15

23_msumk24

16_msumk17

22_msumk23

19_msumk20

Барабаш також причетний до створення та організації фестивалю сучасного сакрального мистецтва Сакральний простір.

Похожие записи: