Виставка Марти Базак і Миколи Яковини «В контражурі», яка проходить у рамках музейного проекту «Сімейні цінності – родинні звя’зки», представляє широку панораму творчості подружжя художників. Експозиція унікальна та надзвичайно цікава з багатьох причин. Це – перша спільна виставка Миколи Яковини та Марти Базак, незважаючи на значний доробок у мистецтві, велику кількість «сольних» експозицій та чималий подружній стаж. Це – можливість побачити дует двох самобутніх і оригінальних митців, що мають свій власний художній почерк, тематику і стиль.
На суд глядачів представлено доробок багатогранних митців. Не дарма кажуть, що талановита людина талановита в усьому. Це твердження справедливе для неординарних, нестандартних, дуже працьовитих особистостей, якими є Марта і Микола.
Галичанка Марта Базак навчалась у Львові в училищі імені Івана Труша та в інституті декоративно-прикладного мистецтва на факультеті художнього ткацтва. Вивчала малюнок, живопис, фотосправу, мистецтво шрифту та плакату. Зараз пані Марта працює старшим викладачем на кафедрі художнього текстилю Київського інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука.
Микола Яковина художник, архітектор, український політик, державний та громадський діяч. Вчився в Івано-Франківській дитячій художній школі та у республіканській художній школі імені Тараса Шевченка в Києві. Вивчав живопис і графіку. Закінчив факультет інтер’єру та обладнання Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Пані Марта і пан Микола, як інь і янь, як світло і тінь, вони руйнують стереотипи, виходячи за межі звичайного, однозначного. Вона – науковець і художник, він – громадський діяч і митець. Вона – лірично витончена, він – імпульсивний експериментатор, але вони родина і об’єднані творчістю.
Виставка «В контражурі» не залишить байдужим нікого, прекрасні роботи пані Марти порадують око, а твори пана Миколи змусять заглибитись у роздуми. Так світло й тінь доповнюють одне одного, а контражур виводить на передній план головне і посилює відчуття простору – простору для осмислення, здивування, захоплення…
Адреса музею: Київ, вул. Кирилівська, 41.