Малевич +. Колекція українського авангарду -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Малевич +. Колекція українського авангарду

Источник: http://artarsenal.in.ua
alt
Арт-проект «Малевич +» представить спадщину українських художників-авангардистів з фондової збірки Мистецького Арсеналу.

 

 

Упродовж літа відвідувачі зможуть познайомитися з унікальним культурно-мистецьким явищем українського авангарду, зокрема побачити оригінальні твори знакового художника ХХ століття – Казимира Малевича, життя і творчість якого були невід’ємно пов’язані з Україною, що досі нівелюється іноземними мистецтвознавцями.

Значною мірою це пояснюється відсутністю оригіналів художника в колекціях українських музеїв. Сьогодні маємо два живописні твори К.Малевича – в колекції Пархомівського історико-художнього музею ім. П.Ф. Луньова та Мистецького Арсеналу. Відвідувачі проекту «Малевич +» мають рідкісну можливість побачити один з двох згаданих раритетів.

Малевич

Виставка «Малевич +» є даниною пам’яті відомого мистецтвознавця і колекціонера Ігоря Диченка, який бачив своє покликання у збереженні спадщини митців, які були відкинуті на маргінес  радянською владою,  і зрештою, за словами мистецтвознавця,  «відправлені у творче відрядження до Соловків, Магадану та Калими». Влаштовуючи виставки творів із своєї колекції по всьому світові – у Франції, Японії, Росії, Німеччині, Великобританії, Ігор Диченко вперше надав українського наголосу феномену, що був відомий у світі як «російський авангард».

Проект «Малевич +» стане реплікою однойменної виставки, що відбулася в 1997 році в Польщі. Тоді акцент було зроблено на пошуку, встановленні історичної та мистецької справедливості, адже забуті художники, чия творчість була визнана офіційною партійної ідеологією «антирадянською», отримали свого глядача. Розповідаючи про виставку, Ігор Диченко писав про сталінський терор щодо бойчукістів, про експерименти Богомазова, які випереджали свій час, про новаторство сценографів Вадима Меллера і Анатоля Петрицького.

2

4

Минуло два десятиліття, проте культурне поле й досі вимагає більш повної інформації, інших дискурсів, які б дозволили глибше вивчити і репрезентувати тему українського авангарду. Сподіваємось, що проект «Малевич +» стимулює переосмислення творчої спадщини видатних представників українського авангарду, які мали визначальний вплив на розвиток світового мистецтва.

Під час відкриття виставки, відомий український художник Микола Маценко проведе мистецьку акцію «Український сувенір», яка стане завершальним етапом його багаторічного проекту «В кожну хату – по квадрату». З 2006 року Микола Маценко проводить її на підтримку «Чорного квадрату» Казимира Малевича. Суть проекту полягає в тому, що художник робить копії «Квадрату» та продає їх по символічній ціні в місцях, що «ближче до народу». Одним з таких місць стане Мистецький Арсенал.

1

3

У просторі виставки «Малевич +» також відбуватимуться події в рамках «Днів Малевича», організованих спільно з Kyiv-Mohyla Business School та іншими культурними інституціями. З 9 по 11 червня в музеях, освітніх закладах, вільних просторах проходитимуть лекції, круглі столи, дискусії, присвячені життю і творчості Казимира Малевича.

7

5

6

Художник Юрій Вакуленко та Юлія Наумова

8

Фото – Юлія Наумова.

Дати проведення: 9 червня – 7 серпня

ДП Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал»

Адреса: Київ, вул. Лаврська, 12

Під час роботи виставкових проектів: щодня, без вихідних.

З 11:00 до 20:00

Похожие записи: