MADE in KYIV. Наталія Лялюк -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

MADE in KYIV. Наталія Лялюк

Источник: http://www.yagallery.com.ua

Художниця з Канади, колишня киянка, Наталія Лялюк в арт-центрі Я Галерея у Києві. Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея запрошує на відкриття виставки!

Другий проект Наталії Лялюк у виставковому просторі Павла Гудімова досить символічний. Саме вона майже 10 років тому була однією з тих важливих особистостей, що надихнули Павла на створення арт-центру Я Галерея. Емігрувавши до Канади на початку століття, художниця здобула чималу популярність та презентувала багато робіт у персональних та спільних виставках у Канаді, Німеччині та Україні. А сьогодні Наталія повертається до Києва, аби розказати, як змінилися речі за її відсутності.

Наталія Лялюк. "Парадайз Хілл", 2015, полотно, олія 

Я знову в Києві. Перший раз за дванадцять років працюю в своєму рідному місті. У Києві спека. Мама бере з плити чайник, щоб заварити мені каву. Вона хоче показати мені сукню, яку зшила сама. Мама любить квіти…
Перші враження – найяскравіші.

Я збираюсь на Татарську гору, що нависає над Подолом, і «татарське» буття кидається мені в очі зеленню своїх парканів. Вуличні собаки прямують своїми маршрутами. Коли наші погляди зустрічаються, я читаю в їхніх очах здивування. Здається, вони знають, що я тут уже не така й тутешня. Я бачу речі, які бачила вже багато разів. Але тепер вони висуваються в мій кут зору немов на сцені, яка обертається, та під яскравим світлом софітів. Кожний стовп тепер має силу монумента. «Пам’ятаєш, такий самий стовп був поряд із твоєю школою? Ти щоразу перечіплялася через асфальт, що віддимався навколо нього. І там, ось там біля майстерні «На Садике» – саме так падали абрикоси на машину «Жигулі». Пам’ятаєш?» – читаю я у собачому погляді.

Є і свіжі враження. Красиві нові автівки припарковані біля старих голубників. Помпезні висотки на іншому боці глибокої вулиці у яру конкурують з Радіовежею за краєвид на райську гору. Радіовежа спостерігає за прогресом у моїй роботі. Їй байдуже. Їй просто цікаво…

Наталія Лялюк
Київ, 2015

Наталія Лялюк. "У кухні", 2015, полотно, олія  

Наталія Лялюк народилася 1968 року в Києві. Живе та працює в Торонто (Канада).
Навчалася в Художній студії Ольги Крилової (1983 – 1986). Закінчила факультет дизайну і книжкової ілюстрації Київського політехнічного університету (1993).
Працює переважно в живопису й кераміці.
Авторка та учасниця численних персональних та групових проектів в Україні, Канаді, Німеччині, США та інших країнах світу.
2001 року отримала Першу премію Міжнародного бієнале графіки в Москві.м П’ять разів отримувала гранти Ради Мистецтв Онтаріо (Ontario Arts Council).
Двічі вигравала Заохочувальну участь у Всесвітній Керамічній бієнале у Південній Кореї.
До відкриття арт-центру Я Галерея, одна з перших авторів виставкового простору Я Дизайн.
Саме її засновник Я Галерея Павло Гудімов вважає своєю «хрещеною» у мистецтві.

Наталія Лялюк. "Тетяна та її швейна машина", 2015, полотно, олія  

Арт-центр Я Галерея у Києві, на Хорива, 49Б

 

Похожие записи: