«Людська комедія» Володимира Лободи -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Людська комедія» Володимира Лободи

Источник: http://nuart.com.ua/
alt
У галереї НЮ АРТ відбулося відкриття персональної виставки Володимира Лободи «Людська комедія».

 

 

Ця виставка є продовженням довготривалого проекту зі знайомства українського глядача з багатогранною творчістю цього талановитого та загадкового майстра. Вона також є своєрідним анонсом до майбутньої великої ретроспективної виставки Володимира Лободи, яка пройде в жовтні цього року в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.

Серії робіт «Людська комедія-1» (1988) та «Людська комедія-2» (1989) були написані художником у рідному Дніпрі. Поетичні авторські назви доповнюють живопис і влучно передають ідеї творів. Картини, представлені в експозиції, викликають почуття впізнаваності індивідуальної манери автора. Їх, без сумніву, дані роботи можна назвати «класикою» мистецтва Володимира Лободи. Більшість робіт вперше демонструється широкому загалу.

1

2

Експозиція складається з кількох частин, об`єднаних тяжінням автора до глибоких філософських узагальнень. Сподіваємося глядачеві неважко буде побачити і відчути, що для Лободи мистецтво – це процес споріднений до молитовної медитації, це пошук порухів та переживань людської душі. Митця хвилює широка гама людських почуттів: від високих до земних і навіть до зовсім приземлених. Вітальний характер філософського світогляду автора проявляє себе в тому, що у цілком приземлених сценах можемо побачити високі пориви і злети людської душі, а через високе і благочестиве проглядають ноти фальші, фарсу і балагану. Переплетення високих і низьких мотивацій творить неповторний дух Людських драм і Людських комедій героїв та сюжетів з полотен Володимира Лободи. Здавалося ся би грані стерті, критерії розмиті і зображуваного не впізнати. Але приглядаємося ближче і вже не маємо сумніву – все впізнаване і до болю знайоме. Так, все зображене поряд з нами і навіть ближче…

Диптих-«Ніч-в-саду»,-2002

Диптих «Ніч в саду», 2002

Диптих-«На-тлі-землі»,-2001

Диптих «На тлі землі», 2001

Але це тільки один з пластів багатогранної і складної творчості Володимира Лободи. Проста людина, Праця, Чоловік і Жінка, Прожите життя, Добро, Звитяга, Присвята, Самопожертва – це теми філософських роздумів з полотен Володимира Лободи. Вони – в наступних виставках і проектах, їх обов’язково треба побачити.

Проте почнемо з “ЛЮДСЬКОЇ КОМЕДІЇ”!

IMG_1895

«Останній-танок-у-ночі»,-1989

«Останній танок у ночі», 1989

IMG_1877

Куратор виставки Андрій Кісь та Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, м.Дніпро

«Ошукання»,-1988

«Ошукання», 1988

IMG_1904

Художник Людмила Лобода, дружина Володимира Лободи,та Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, м.Дніпро

IMG_1890

IMG_1879

Галерея НЮ АРТ: вул. Грушевського, 28/2, Київ

Виставка триватиме до 30.09.2017.

Вхід – вільний.

Похожие записи: