Ця виставка є продовженням довготривалого проекту зі знайомства українського глядача з багатогранною творчістю цього талановитого та загадкового майстра. Вона також є своєрідним анонсом до майбутньої великої ретроспективної виставки Володимира Лободи, яка пройде в жовтні цього року в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.
Серії робіт «Людська комедія-1» (1988) та «Людська комедія-2» (1989) були написані художником у рідному Дніпрі. Поетичні авторські назви доповнюють живопис і влучно передають ідеї творів. Картини, представлені в експозиції, викликають почуття впізнаваності індивідуальної манери автора. Їх, без сумніву, дані роботи можна назвати «класикою» мистецтва Володимира Лободи. Більшість робіт вперше демонструється широкому загалу.
Експозиція складається з кількох частин, об`єднаних тяжінням автора до глибоких філософських узагальнень. Сподіваємося глядачеві неважко буде побачити і відчути, що для Лободи мистецтво – це процес споріднений до молитовної медитації, це пошук порухів та переживань людської душі. Митця хвилює широка гама людських почуттів: від високих до земних і навіть до зовсім приземлених. Вітальний характер філософського світогляду автора проявляє себе в тому, що у цілком приземлених сценах можемо побачити високі пориви і злети людської душі, а через високе і благочестиве проглядають ноти фальші, фарсу і балагану. Переплетення високих і низьких мотивацій творить неповторний дух Людських драм і Людських комедій героїв та сюжетів з полотен Володимира Лободи. Здавалося ся би грані стерті, критерії розмиті і зображуваного не впізнати. Але приглядаємося ближче і вже не маємо сумніву – все впізнаване і до болю знайоме. Так, все зображене поряд з нами і навіть ближче…
Диптих «Ніч в саду», 2002
Диптих «На тлі землі», 2001
Але це тільки один з пластів багатогранної і складної творчості Володимира Лободи. Проста людина, Праця, Чоловік і Жінка, Прожите життя, Добро, Звитяга, Присвята, Самопожертва – це теми філософських роздумів з полотен Володимира Лободи. Вони – в наступних виставках і проектах, їх обов’язково треба побачити.
Проте почнемо з “ЛЮДСЬКОЇ КОМЕДІЇ”!
«Останній танок у ночі», 1989
Куратор виставки Андрій Кісь та Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, м.Дніпро
«Ошукання», 1988
Художник Людмила Лобода, дружина Володимира Лободи,та Олег Наумов, засновник Музею українського живопису, м.Дніпро
Галерея НЮ АРТ: вул. Грушевського, 28/2, Київ
Виставка триватиме до 30.09.2017.
Вхід – вільний.