«Краєвиди рідного міста» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«Краєвиди рідного міста»

Источник: http://artmuzeum.kr.ua/
alt
В обласному художньому музеї Кропивницького розгорнуто експозицію «Краєвиди рідного міста», присвячену черговій річниці міста над Інгулом.

 

Вшанування обласним художнім музеєм Дня міста черговою виставкою чи експозицією вже давно стало чудовою щорічною традицією та важливою складовою роботи з національно-патріотичного виховання населення. Тим більше, що нам дійсно є чим пишатися, адже історична, культурна, архітектурна унікальність Кропивницького не перестає приємно вражати чисельних гостей з різних регіонів України та інших країн, будучи при цьому додатковим приводом для нашої гордості.

Відкриття подібного роду виставок тим більше необхідно в умовах військової агресії з боку сусідньої держави, яка, щоправда, таким чином викликала цілий шквал національно-патріотичних почуттів та активізувала інтерес до власної історії, автентичності, духовних джерел, моральних орієнтирів тощо. Як кажуть «Не було б щастя, та нещастя допомогло». Ось чому такої особливо гострої актуальності та популярності набувають сьогодні живописні твори майстрів пензля, які у своїх роботах віддзеркалюють красу місцевої природи, краєвиди міста, архітектурні перлини дорадянської епохи, які мають особливо привабливий вигляд на фоні архітектури радянської. Кожна з таких робіт – ніби освідчення в коханні до своєї малої батьківщини, що є чудовим проявом патріотизму та гарним прикладом для наслідування. Адже любов до України, на яку посягає лютий ворог, як раз і починається з любові до рідної домівки, вулиці, мікрорайону тощо.

16

06

02

 В експозиції «Краєвиди рідного міста» представлені картини унікальних художників, кожного з яких відрізняє неповторна творча індивідуальність. Чого тільки варта постать заслуженого художника України Сергія Шаповалова, чия пастозна техніка написання картин вже давно стала візитною карткою майстра. Сам він неодноразово зізнавався, що дуже полюбляє писати квіткові натюрморти, особливо – польові квіти. І дійсно, саме такі роботи часто презентувались у виставкових залах нашого музею, особливо – до свята весни. Але в той же час відвідувачі музею завжди мали нагоду отримати насолоду від його чудових краєвидів, які переважно віддзеркалюють історичну минувшину та архітектурну неповторність. Саме такі картини презентовані і в цьогорічній  експозиції до Дня міста —  «Будинок художника Осьмьоркіна» (1986),  «Біля картинної галереї» (1987), «Літнє кафе» (1988), «Ковалівська церква» (1988), «Вулиця у провінції» (1988), «Краєзнавчий музей» (1992), « «Будинок Ельворті» (2003).

Унікальною родзинкою експозиції по праву можна вважати роботу Володимира Алєксєєнка «Інгул у відлигу» (1946), яка є найстаршою з представлених картин, презентуючи старе русло Інгулу та легендарні валуни, які ще пам’ятають сторожили міста.

17

20

19

Шанувальників творчості художника-земляка Володимира Федорова потішить той факт, що в експозиції представлена картина цього легендарного митця «Вулиця Карла Маркса» (1960) — одна із чималої серії робіт, присвяченої рідному місту.

Співцем Степової Еллади став і Олександр Логвинюк, тепла кольорова гама робіт якого завжди дозволяє виділяти його картини серед усіх інших. Особливого звучання в картинах художника набула також тема дощу, додавши оригінальності в його творчість. В експозиції презентовані роботи майстра – «Дощить. Проспект Винниченка» (1985), «Майдан Богдана Хмельницького» (2000) та «Ковалівська церква».

Любов’ю до рідного міста завжди пронизані також картини Анатолія Янєва – теплі, лагідні, сонячні, позитивні, пронизані душевним теплом самого митця. Саме такою є й одна з його робіт з красномовною назвою «Єлисаветград» (2009).

Історична минувшина та архітектурна унікальність нашого міста часто ставала також темою творів самобутнього художника Леоніда Бондаря, який, будучи прихильником імпресіонізму, відображував не тільки саму дійсність, причому в дуже оригінальній манері, а й свої враження від побаченого.

14

18

15

13

Тож хочеться сподіватися, що чудові твори вище зазначених майстрів пензля не тільки стануть гідним вшануванням Дня міста, а й викличуть резонанс серед його патріотів та справжніх шанувальників високопрофесійного образотворчого мистецтва.

Олег Юрченко –зав. відділом туристично-краєзнавчої та інформаційної роботи обласного художнього музею

04

12

11

10

09

00

08

Похожие записи: