Кордони / лінії відрізу -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Кордони / лінії відрізу

Источник: http://yermilovcentre.org/
alt
ЄрміловЦентр (Харків) представляє виставку польського мистецтва з колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні (Польща).

 

На виставці представлені роботи, які є частиною колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні. Цей заклад було створено в 2008 році. Місія центру – репрезентація сучасного актуального мистецтва, дослідницька діяльність в галузі вивчення та аналізу динамічно мінливих тенденцій в мистецтві, створення  можливостей для комунікації та взаємодії  художників, критиків, кураторів, просвітницька та освітня діяльність, а також створення власної колекції.

Формування колекції здійснюється за підтримки та при фінансуванні Міністерства культури Польщі («Колекції — Регіональні колекції сучасного мистецтва» з 2012 року) і Національної культурної програми «Ознаки часу» (2007—2008 рр). Колекція побудована за підтримки мерії міста Торунь і керівництва Куявсько-Поморського воєводства. Багато зібраних в колекції робіт — подарунки художників і об’єкти, створені під час організації та проведення виставкових проектів.

jpg-58-620x413

jpg-55-620x413

 Основна ідея / вісь зібрання – дослідження провідних тенденцій та напрямків, що представляють мистецтво як синонім визволення та свободи, інтелектуальної рефлексії, діяльності, здатної похитнути світ. Центр в Торуні постійно шукає авторів та твори, які використовують мистецтво як засіб не тільки для фіксації, але й для зміни реальності. Починаючи від раціонального і наукового дослідження (не без значення тут є місцева традиція пов’язана навіть з фігурою Миколи Коперника),  і закінчуючи діяльністю з акцентом на сучасні технології, медіа та Інтернет, за допомогою художніх практик Центр намагається знайти альтернативні моделі мистецтва і життя. Акцент в формуванні колекції зроблено на художниках  і діяльності, що має широке поле сучасних художніх практик в контексті питань перформативності, підкреслюючи при цьому міждисциплінарний характер сучасного мистецтва.

«Кордони /лінії відрізу» — це виставковий проект, який дає можливість більше дізнатись про польське сучасне мистецтво, і ще раз замислитись над місцем і роллю художника в світі. Це спроба показати сприйняття сучасного мистецтва через зміни, що відбуваються в людині і суспільстві, через протистояння та дискусію художніх поглядів і формування нових змістів, а також розмивання кордонів між дисциплінами мистецтва і зображення складних відносин, які воно генерує.

jpg-50-620x413

 Виставка включає 40 експонатів: живопис, фотографія, об’єкти та інсталяції, графічний дизайн і відео — арт. Ми побачимо знаних митців, які посідають значне місце в новітній історії польського мистецтва (наприклад. Ізабела Густовська, Ян Добковський, Ян Бердишак) і молоде покоління художників, які ризикують та експериментують (наприклад, Аґата Збилют, Анджей Василевський, Яцек Нєгода). Виставка універсальна в своїй формальній різноманітності. «Кордон» як фізична лінія (лінія обмеження) і відношення до цієї лінії через креативні рішення. Перевага за нефігуративними роботами, які нагадують карти або структури. Пейзажі — атавістична необхідність позначення області. Іноді ми можемо бачити кордон, а іноді ми змушені уявити.  І художники через мистецтво саме»змушують» глядача  створити свої власні, невидимі «лінії відрізу».

jpg-34-620x929

 Куратор проекту: Кшиштоф Бялович

Хранитель колекції: Катажина Третин-Зачевич

Художники:

Ева Аксельрад, Ян Бердишак, Анна Бохенек, Єжи Бжускевич, Томаш Цецерський, Ян Добковський, Владислав Яцкевич, Анна Коля, Пьотр Ковальський, Ярослав Козловський, Зоф’я Кулік, Здзіслав Мацкевич, Ярослав Модзелевський, Анджей Новацький, Павел Новак, Єжи Олєк, Томаш Пєтшик, Кристина Пьотровська, Мар’ян Стемпак, Анджей Василевський, Мєчислав Вішневський, Лєх Вольський, Влодзімєж Закшевський, Аґата Збилют, Войцех Брушевський, Ізабела Густовська, Яцек Нєгода.

jpg-45-620x413

jpg-39-620x413

jpg-35-620x413

jpg-20-620x413

jpg-29-620x413

Фотографії FAQinDecor

ЄрміловЦентр: Харків, площа Свободи, 4

Похожие записи: