Київ: «КАВ’ЯРНІ Й КВІТИ» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Київ: «КАВ’ЯРНІ Й КВІТИ»

Источник: www.avsart.com.ua

Галерея «АВС-арт» запрошує на персональну виставку ОЛЬГА КРАВЧЕНКО «КАВ’ЯРНІ Й КВІТИ» / Живопис.

Відома київська художниця Ольга Кравченко, котра працює в стилі імпресіонізму, навчалася живопису самостійно, проте дружбою й урокам високого мистецтва завдячує Віктору Зарецькому. Вона увібрала життєві настанови майстра, унікальність його творчого почерку, філософську складову світосприйняття, поштовх до колористичного голосу про радість буття.

 
 
 

Ступивши на творчий шлях у зрілому віці, зараз, у художньому поступі сучасного українського мистецтва, Ольга Кравченко спромоглася сказати власне слово, утвердитися як артистична особистість із виразно окресленим національним характером живопису. Її приваблюють скромні мотиви природи, мінливість освітлення, тобто інтонації довкілля й діалог «художник – натура». Особливість творчого методу авторки – в принциповому виборі роботи на натурі за будь-якого сезону й погоди. Її почерк – це гармонія відкритих кольорів і смілива корпусна фактура, спокійний ритм, чиста й по-дитячому відверта палітра.

 
 
 

Коли вдивляєшся в пейзажі й натюрморти Ольги Кравченко – радієш світу краси разом із нею. Квіти для художниці – це не уособлення привабливого елемента інтер’єру. Це, скоріше, пафос цвітіння як однієї з висот форм буття. Атлетично панують у полі соняхи, аметистові іриси випромінюють силу й ніжність. Шляхетний парад гортензій, бузку, троянд передає атмосферу ранкової свіжості. Архітектурні мотиви мисткині дивовижні у своєму розмаїтті: провінційні вокзали й сільські будиночки, середньовічні монастирі й вулична біжутерія світлячків-світлофорів. І – вулики кав’ярень. Часом Ольга Кравченко пише з натури архітектурний мотив просто в центрі Києва – упродовж років змалювала чимало будинків, які згодом втратили свою автентичність, тож для історії міста вона створила майбутні музейні експонати.

 
 
 

Кав’ярні й квіти – ці дві теми Ольга Кравченко обрала для своєї персональної виставки в галереї «АВС-арт». Камерний затишок зображеного наче запрошує глядача зайти на філіжанку кави, неквапно насолоджуватися простотою й вишуканістю флористичних мотивів. І – гортати сторінки художнього альбому авторки «Зачарована кольором», презентація якого відбулася на вернісажі.

 
 
 

Про автора

Народилася на Хмельниччині в с. Новодубище Красилівського р-ну. Закінчила філологічний факультет Київського національного університету ім. Т.Шевченка. Працювала на видавничій роботі. Пізніше взялася за давню мрію – писати художні роботи. Особливого бажання працювати художниці додавало знайомство з Віктором Зарецьким. Із часом малярство стало основною професією. Живе і працює в Києві. Член НСХУ з 2005 року. Постійний учасник всеукраїнських виставок. Твори знаходяться у приватних колекціях, музеях Києва, Ужгорода, Запоріжжя, Бухареста.

 

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка працює з 27 жовтня по 14 листопада 2015 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Похожие записи: