Феодосій Гуменюк. Графіка. -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Феодосій Гуменюк. Графіка.

Источник: http://www.mytets.com/
alt
У «Митці» виставка творів народного художника України, лауреата державної премії України ім.Т. Шевченка Феодосія ГУМЕНЮКА.

 

З ім’ям Феодосія Гуменюка пов’язана ціла історична епоха розвитку сучасного українського мистецтва. Його творчість – знакова. Знакова – у національних символах, образах, релігійних мотивах, історичних персонажах, обрядах, типажах. Вона поєднує як українську живописну традицію, так і європейську. За його творами можна вивчати історію України, етнографію, звичаї та вірування, обряди, геральдику, релігію та костюми українців. Майстер колажу і групового портрету, він через архетипи минулого творить образи сьогодення. Недарма він очолював майстерню історичного живопису в НАОМА.

Дзвони і хрести, птахи і воли, криниці і колеса, сонце і писанки, риба і Оранта, глечики і маківки, снопи і діжки, хоругви і вертепні звізди, сільські хати і образи, парубки і дівчата, чоловіки і молодиці, козацька старшина і гетьмани – пластичні і колірно цілісні.

Феодосій Гуменюк добре знаний і в Україні і за кордоном, народний художник України та лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, він на вістрі сьогоднішнього духовного, культурного і громадського життя нашої Незалежної країни.

Олеся Томенко,
кандидат філологічних наук

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Художня галерея «Митець»:  Київ,  вул. Велика Васильківська, 12

Похожие записи: