«ЦВІТІНЬ» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

«ЦВІТІНЬ»

Источник: www.avsart.com.ua
alt
Галерея «АВС-арт» запрошує на персональну виставку - ЛЕСЯ МАЙДАНЕЦЬ «ЦВІТІНЬ» / Художній текстиль, живопис.

 

Ексклюзивний художній текстиль та малярство Лесі Майданець, представлені в галереї «АВС-арт», відзначаються вишуканістю, витриманим у національному стилі глибинним проникненням у закодований світ древньої символіки і знакових систем, філософським осмисленням буття, багатством нових ідей та сміливих інтерпретацій, яскравою колористикою.

Її сонячні та життєрадісні твори експонувались у знаменитих галереях Парижа, Ерфурта й Магдебурга, Афін, Торонто й Едмонтона, Чикаго і Філадельфії, Сіднея і Канберри. Гобелени та малярські полотна Лесі прикрашають численні музеї та колекції України, Англії, Франції, Німеччини, Греції, США, Канади, Австралії, Росії.

В основі художніх рішень мисткині – динамічні, експресивні й водночас сповнені внутрішнього спокою і гармонії, вишукані за формою композиційні прийоми, фантастична колористика, що дають уявлення про національне мистецтво. Милуючись цими творами, глядачі відчують дихання гобеленів, заворожливу магію тонкої та ніжної вовняної пряжі, пульсацію малярських творів, увійдуть у зачарований світ творчої фантазії й таланту художниці.

2

1

Цвітíнь – це слово чи не найкраще передає настроєвість робіт Лесі Майданець. Цвітінь – як поетична форма від «цвіт», як вияв душевного піднесення, молодість і снага артистичного духу, буяння барв, світлоносність простору і проростання квітня-місяця.

«Я вірю у вічне, неповторне, сповнене яскравих барв мистецтво. Ця віра не зраджує мене, надає нових імпульсів до пізнання, осмислення буття, духовної творчості. Джерелом мого натхнення стало українське мистецтво, символіка, починаючи з Трипілля й Київської Русі, давні писанкові мотиви», – говорить авторка.

 4

6

Про автора

Майданець Олена Леонідівна (Леся Майданець, Леся Майданець-Саєнко) народилася 1969 року в Києві. Походить із легендарного мистецького роду Саєнків. Художник декоративного мистецтва, магістр живопису, кандидат мистецтвознавства, доцент. Член НСХУ (1992), Європейської текстильної асоціації (1995). Нагороджена орденом Св. Варвари за благодійну роботу з глухонімими дітьми. Закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (1992, факультет художнього текстилю, керівник професор І.Боднар), асистентуру-стажування при Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (майстерня професора Т.Голембієвської). Професор КДІДПМіД ім. М.Бойчука. Учасниця всеукраїнських та міжнародних художніх виставок (Австралія, Канада, США, Франція, Німеччина, Бельгія, Греція, Польща, Угорщина, Росія). Автор проектів сучасного дизайну та інтер’єрів громадських споруд: культурних центрів (концертний зал «Золоті ворота», м. Київ), шкіл, дитячих садків Чернігівщини, приватних будинків.

Твори зберігаються у 8 музейних колекціях України, національних і зарубіжних приватних збірках.

 3

7

8

5

Наша адреса: м. Київ, Андріївський узвіз, 2-Б.

Виставка працює 12 квітня – 7 травня 2016 з 11:00 до 19:00 щодня, крім неділі та понеділка. Вхід вільний.

Похожие записи: