Борис Плаксій. "Зухвалий виклик" -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Борис Плаксій. «Зухвалий виклик»

Источник: http://ua.gs-art.com/
alt
У виставкому залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) триває виставка художника-шістдесятника Бориса Плаксія.

У виставкому залі аукціонного дому «Золотое Сечение» (Київ, вул. Первомайського, 4) триває художника-шістдесятника Бориса Плаксія.

Тернистий життєвий шлях видатного автора, який як у творчості, так і у повсякденному бутті, ніколи не зраджував ідеалів шістдесятників, сприяв розквіту його різножанрової творчості.

У ході виставки «Зухвалий виклик» публіка побачить більше 30-ти робіт живописця, монументаліста, скульптора, ілюстратора, графіка і філософа Плаксія. Проект чи не вперше дає можливість ознайомитись з широкою ретроспективою різних періодів творчості самобутнього автора.

Знаний портретист, він зобразив на своїх полотнах таких відомих постатей як Алла Горська, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Василь Симоненко, Іван Драч, Павло Тичина. Кілька відомих портретів автора відвідувачі побачать на експозиції.

У багатьох полотнах майстра відображено драматичні сторінки української історії, страдницьку боротьбу українців за свободу рідного краю. Борис Плаксій – митець великої сили та надзвичайного таланту. Його істинне часто вимірювалось ціною власної жертовності.

1

«Погоджусь зі словами видатного українського сучасного художника Івана Марчука, який назвав Бориса Плаксія «людиною тисячоліття». Плаксій був гонимий радянською владою. Він був тим, хто підписав колективного листа проти десталінізації в Україні та не «розкаявся щиросердно» після погроз влади. Його творчість сповнена не тільки високої художньої цінності, за його роботами – ціла історія країни», – зазначає Михайло Василенко, співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение».

Виставка триватиме до 12 вересня, вхід для усіх охочих – вільний. Експозиція працює з 11:00 до 18:00. Неділя – вихідний.

2

Про Бориса Плаксія: Борис Плаксій народився 21 серпня 1937 року в місті Сміла Черкаська області. Навчався у Дніпропетровському художньому технікумі. Закінчив Київський художній інститут. Є одним з найвідоміших художників-монументалістів України (1960-1970-ті). За антирадянську пропаганду переслідувався і був позбавлений багатьох можливостей творчого розвитку як художник. Заслужений художник України. Лауреат Національної премії імені Т. Шевченка (2007). Помер у 2012 році.

6

5

«Повія.-Спустошення»,-1981

«Повія. Спустошення», 1981

«Черниця»,1995

«Черниця»,1995

3

4

«Боротьба»,-1998

«Боротьба», 1998

«Ключі-від-раю»,-1990

«Ключі від раю», 1990

7

Похожие записи: