Дніпровські художники в Києві-Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Аліна Максименко. Петля часу.

Источник: http://art14.com.ua
alt
У київській Галереї ART 14 продовжує роботу виставка Аліни Максименко «Петля часу».

 

 

Творчість мисткині має концептуальне навантаження, яке майстерно поєднується з художніми засобами, у яких легко відчути авторський почерк живописця.

Проект представлений на двох поверхах, залучає різні техніки (від інсталяції до живопису і фотографії), але поєднується цілісним задумом, майстерно втіленим у художній образ.

“Уловлюючи час на дотик, я переплітаю три сюжетні лінії:

1 – Негативи, видрукувані ще на склі, – залишки якоїсь київської фотостудії, давно не існуючої. Ця історія з минулого лишається для мене повністю вигаданою, не пов’язаною із конкретним відчуттям чи спогадом, знайдені світлини належать спільній історичній пам’яті у більшій мірі, ніж «моєму» сімейному альбому. Невідомість, яку я приймаю з вдячністю, посилює відчуття часової відстані.

9

2 – Портрети, написані мною в резонанс з негативами, – на них обличчя людей, мені знайомих і мною люблячих, я розглядаю, вже перестрибнувши у часі відстань достатню для перевтілення мене у відстороненого глядача. Ефект потертості, відколи і прогалини, властиві старим зображенням, – послуговують мені ствердженням дійсної «старості» моєї знахідки, її віддаленості у часі.

6

3 – Простір, в якому відбувається дійство, і який мені необхідний, щоби уловити подію детально – до відчуття висоти, до відгомонів відлуння. Ринок Rialto з його тисячолітнім діапазоном і насиченістю, видрукуваний наскрізь людськими кроками і голосами. Він театральний і багатоголосий, – на ньому, як на сцені, я розміщую «свою» власну історію.

10

Вона починається і закінчується Вапоретто, – Пристанню, яка зустріла та провела стількох людей, що її власна пам’ять схожа на часову стрічку, де кожна, у минулому реальна, подія, – перетворюється на власне відображення”, – Аліна Максименко.

2

3

4

1

Галерея ART 14 розпочала свою діяльність у 2010 році. Спеціалізується на презентації актуального (contemporary art) і модерного мистецтва. Галерея розташована у старовинному житловому будинку у самому центрі історичної забудови міста Києва. Інтер’єр галереї підкреслює концептуальні напрямки її діяльності – несподіваний погляд на традицію, неупередженість до трендів сучасності, фаховість і вишуканість.

11

5

7

8

Виставка працює до 16 жовтня

Адреса:  Київ, пров. Михайлівський, 14. Галерея ART 14

Графік роботи:
Ср. – Cб.: з 12:00 – 19:00 години
Нд. – з 12:00 – 18:00 години
Пн./Вт. – вихідний

Похожие записи: