AETERNA HISTORIA -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

AETERNA HISTORIA

Источник: http://triptych-art.com/
alt
Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» представляє персональну виставку Антона Ковача AETERNA HISTORIA.

 

Антон Ковач – природжений колорист, художник, котрий увібрав і трансформував у своєму живописі найвиразніші риси феномену закарпатської школи. У проекті «Aeterna historia» (Одвічна історія) він постав у зовсім новій іпостасі. Цикл демонстрованих творів рішуче позбавлений кольорів. До гри вступили лише два.

Художник зухвало звернувся до такої нібито й неактуальної та надзвичайно простої, втім, одвічної теми – еротики. Бо ж без неї немає ані радості, ані життєвих сил, ані самого мистецтва. Ми бачимо чистоту порухів душі, що прагне єднання з іншою душею та знаходять короткий шлях – через злиття поглядів і тіл. Відгортаючи тонку завісу, що прикриває інтимні стосунки, художник елегантно їх сакралізує.

Полотна й аркуші – ніби фрагменти сторінок «Пісні пісень» царя Соломона, натхненні канонами античної краси та сучасної стриманої відваги. Саме стриманість і лаконізм вислову, мінімізація оповідних деталей створюють напругу композицій, яка променіє з них та зупиняє погляд, змушуючи глядача впізнавати себе.

Композиції виглядають справжньою дорогоцінністю, знайденою в археологічній експедиції. Вправність і легкість рисунка, пластична впевненість лінії й делікатна проникливість у стан героїв, влучно скерований промінь уваги висвітлюють головне, надаючи глядачеві право все інше – від антуражу до розвитку подій – уявно додати самостійно.

Серія «Aeterna historia» демонструє період одкровення, відкриття автором гармонійної цілісності у собі й непереможне бажання нести її у світ, лікуючи його рани.

Олеся Авраменко, мистецтвознавець

IMG_1590

IMG_1591

IMG_1586

IMG_1587

IMG_1588

IMG_1589

IMG_1584

IMG_1592

Виставка триватиме до 30 квітня за адресою: вул. Десятинна, 13.

Похожие записи: