10xYOUNG. Проект молодих художників України -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

10xYOUNG. Проект молодих художників України

Источник: http://www.artzbirka.com
alt
Київська Mystetska Zbirka art gallery представляє арт-проект 10xYOUNG.

В рамках проекту будуть представлені десять молодих і успішних українських художників. Серед представлених на виставці авторів відібрані художники, які продавалися на світових аукціонах і виставлялися на престижних арт-виставках і в галереях, переможці конкурсів та грантів.

Вони – молоді, сміливі і успішні представники української арт-сцени. За ними – майбутнє вітчизняного мистецтва. Куратори виставки, галеристи Максим і Юлія Волошини, вважають, що молоді художники зараз потребують особливої підтримки.

«У коло визнаних художників в Україні молодому автору досить складно потрапити. В той же час наш арт-ринок вимагає свіжих нестандартних ідей, критичного погляду нового покоління. 10хYOUNG – свіжа кров українського мистецтва», – розповідає Максим Волошин.

Куратори переконані, що проект викличе великий резонанс, адже революцію і відкриття в мистецтві роблять саме молоді та амбітні. В той же час організатори підкреслюють, що виставка буде цікава і корисна колекціонерам. На арт-ринку існує золоте правило: найвигідніші інвестиції –  в молодих авторів з великим потенціалом. Куратори розповідають, що серед учасників будуть також перспективні і талановиті, але ще маловідомі молоді художники. За прогнозами Максима та Юлії Волошиних зірка цих авторів на українському арт-ринку тільки сходить. Та на них вже слід звернути увагу поціновувачам прекрасного.

1

2

4

У проекті візьмуть участь 10 молодих авторів: Артем Волокітін, Михайло Деяк, Степан Рябченко, Роман Мінін, Дарія Кольцова, Антон Логов, Роман Михайлов, Богдан Томашевський, Анна Валієва, Микита Кравцов.

Нове покоління українських авторів представляє Михайло Деяк, що працює на межі неоекспресіонізму і мінімалізму. У проекті Михайло представить експериментальну роботу, виконану з металу. Михайло Деяк шукає візуальну формулу, яка б описала появу і трансформацію матерії в просторі. Метал –  виразний, самодостатній живописний матеріал. Він відкриває нову візуальну естетику і можливість отримати незвичайний досвід роботи з об’ємом, фактурою, кольором і світлом. Витвір Михайла Деяка нагадує величезний пом’ятий паперовий лист. Композиція заснована на грі  відблисків світла, що відбиваються від поверхні пом’ятого металу, створюючи фантастичний ефект. Його вигини демонструють нам чисте мистецтво.

11

Художник Степан Рябченко передає дух часу: еру інформаційних технологій, віртуальної реальності, цифрових образів. До сучасного мистецтва Степан Рябченко прийшов через архітектуру, в якій досяг значних успіхів. У своїх сміливих і яскравих проектах художник «грає» з простором, трансформує його, проектує нову абстрактну реальність. У проекті Рябченко представляє скульптуру з білого фарфору «Хмара, що гуляє». Вона – символ нової України: вільної, оптимістично налаштованої і усміхненої світу.

69_main

Ще одним молодим художником, роботи якого будуть представлені на виставці, є Артем Волокітін, лауреат премії PinchucArtPrize. У новому циклі Артем досліджує фізичні явища, черпаючи натхнення, наприклад, в інтерференції. Роботи Волокітіна гіперреалістичні. На полотні зображена поверхня води з відображеним в ній навколишнім світом. Інтерференція – фізичний термін, що описує явище перерозподілу інтенсивності світла в результаті накладення світлових хвиль. Світло – символ божественного, вода – початок всього живого. Таким чином автор натякає на присутність в просторі метафізичного, божественного, непідвласного розуму і науці.

3

Дарія Кольцова – художниця, перформер, автор інсталяцій і медіа-проектів, куратор. Її проекти, що залучають глядача до активної взаємодії, завжди мають яскравий і гострий соціальний контекст. В її арт-посланнях присутній заклик до подолання замкненості – особистої та громадської і потужний імпульс до об’єднання, переосмислення актуальних подій в Україні. У 2015 році Дарія стала куратором масштабної виставки українського мистецтва в Парижі «Декомпресія».

Не менш яскравим представником українського арт-простору  є Роман Мінін, відомий, в першу чергу, як автор робіт на шахтарську тему. Художнику вдалося створити не просто надзвичайно масштабний цикл, але і своєрідну антологію шахтарського життя. Образ шахтаря є для Мініна символом, сенс якого має широкий діапазон метафоричних значень: від християнського подвигу смиренності до пошуку інформації в світі інформації. Також шахтар Мініна претендує на роль, як висловлюється сам автор, «антропоморфного архетипу». У той же час роботи художника носять гостросоціальний характер, будучи наочною ілюстрацією експлуатації людини в капіталістичній ринковій системі.

9

Роман Михайлов – український художник, що працює переважно в жанрі інсталяції. Його проекти встигли побувати в провідних культурних столицях Європи. У своїх роботах Роман робить акцент на складні соціально-політичні процеси, які відбуваються в суспільстві і країні. Художник показує можливість створення методом руйнування, працюючи з темою війни, смерті, пам’яті, болю, міграції та депортації. У проекті художник представить серію малюнків формату А4, в яких втілені глибокі і потужні емоційні стани.

10

Антон Логов розвиває такі жанри, як живопис, інсталяція, колаж, просторові об’єкти. Також його цікавить тема  нової абстракції. У своїх роботах він апелює до таких категорій, як час, місце дії (простір), звернення до історії мистецтв. Інсталяція «Діалог» складається з трьох стільців і відповідно розміщених трьох живописних робіт над ними. Це – діалог з глядачем, самим собою, часом та історією мистецтв. Час тут відображений у крокелюрах, що нагадують фламандський живопис середньовіччя. Крокелюр автор сприймає як щілину в простір історії. Пофарбовані радянські стільці –символ часу. Так художник показує, що історія не змінюється, а перефарбовується. Але залишає питання, написані вручну і поставлені в безодню: «Яка зараз пора? Який колір тебе хвилює? Ти розумієш мистецтво? Навіщо малюєш?».

8

6

Богдан Томашевський став переможцем фестивалю молодого мистецтва Feldman Art Park і виграв грант на навчання в престижній європейській резиденції. Фірмовий і впізнаваний почерк Богдана – витвори з кераміки. Також художник працює з різними матеріалами, такими як вугілля, дерево, камінь. Його роботам притаманні природність, фактурність і монументальність.

5

Твори Анни  Валієвої дозволяють отримати новий досвід сприйняття текстур і побачити, як образи набувають нового змісту в контексті нестандартного матеріалу, наприклад, синтепону. Анна – молода і вже успішна українська художниця, лауреат конкурсу «Нові імена» та переможниця виставки «Рим-Київ». Учасниця ряду гучних арт-проектів, в тому числі «За версією Форбс» і арт-проекту «Батьківщина» журналу Фокус в 2014 році.

Художник Микита Кравцов – учасник міжнародних проектів і симпозіумів: Париж, Венеція, Вільнюс. Микита любить шокувати глядача своїми епатажними і іронічними творами. На виставці буде представлено триптих «Прийом їжі», не позбавлений порції традиційного авторського сарказму.

7

Mystetska Zbirka Art Gallery заснована в 2006 році подружжям Максимом та Юлією Волошиними. Вона розташована в культурно-історичному центрі Києва на вулиці Терещенківській. Mystetska Zbirka об’єднує класику і сучасність, експеримент і традицію, авангард і реалізм. Галерея служить майданчиком для арт-експериментів, досліджень і соціальних проектів.

01004, м. Київ, Україна вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір)

Середа — Неділя з 11:00 до 18:00

Фото – Юлія Наумова

Похожие записи: