День міста - 2015 -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

День міста — 2015

Проект: День міста
Зазвичай день заснування чи одержання статусу міста. Іноді ця дата присвячується якій-небудь історичній події, національному чи регіональному святу. День міста — визначна подія для містян та гарний привід привітати одне одного. Музей українського живопису із задоволенням дарує Дніпропетровцям — свій мистецький подарунок. Щоразу — це унікальна подія. Програма насичена та різнопланова. Ми вміємо робити свято цікавим для дорослих та маленьких.


МУЗЕЙНИЙ ПРОВУЛОК
До дня міста Музей українського живопису готувався три місяці поспіль. Головний подарунок – це відкриття нового креативного простору, — Музейного провулку. Який став унікальним майданчиком для мистецьких імпрез, перфомансів, виставок та творчих паблік-токів. Тут усе із шармом та мистецьким присмаком. Наразі, провулок прикрашають роботи метрів дніпропетровської художньої школи. Але експозиція змінна. Тому, молоді художники вже вишукуються у черги аби отримати шанс на першу власну виставку, ще не в музеї, на його ганку, у Музейному провулку. Символічні та витончені скульптури, стильні лавочки та столики, аби перепочити і зарядитися за філіжанкою кави тою неймовірною атмосферою та енергетикою, що живе тут. А можливо і упіймати музу свого натхнення.


ХУДОЖНІЙ ВЕРНІСАЖ
З самого ранку працівники Музею працювали наче мурахи у великому мурашнику. Винесли та встановили на площі Героїв Майдану мольберти та стенди аби повішати на них картини. З фондів музею, а також роботи дніпропетровських художників, що зголосилися взяти участь у святковому Художньому вернісажі, і картини талановитих студентів театрально-художнього коледжу. Вийшов музей під відкритим небом.


МИСТЕЦЬКИЙ РЕКОРД
У святковий день Музей українського живопису замахнувся на створення рекорду! На полотні розміром 1,5 на 2 метри – містяни малювали портрет міста. До створення шедевру долучилися близько 500 людей. Право зробити перший мазок музей люб’язно надав гостям – в.о. голови міста пані Галині Булавці. Далі навколо картини счинився справжній ажіотаж. В олійній фарбі були усі – і малі і дорослі. Діти домальовували руками. Найменші художники отримали солодкі дарунки, — великі пряники з Логотипом музею.


МИСТЕЦТВО ПРОТИ ВІЙНИ
Був на Художньому вернісажі ще один стенд — на ньому незвичайні роботи. Це роботи бійців із зони АТО. Благодійний проект, що його започаткував музей українського живопису та Спілка дизайнерів України, АРТ-терапія для бійців, — триває і дає власні плоди. Щомісяця з таких робіт назбирується ціла виставка. Проект добре знають у місті. Подібну ініціативу за Дніпропетровськом вже перейняв Київ, Вінниця та Львів. У шпиталях, завдяки малюванню, хлопців «витягають» з посттравматичного стану. Цікаво, що роботи – далеко не наївне малярство, мистецтвознавці дають картинам військових високу оцінку. І ще один нюанс – жодного військового сюжету. Хлопці малюють мирні картини. Про вічні цінності.


ПОДАРУНОК ПОЛКУ ДНІПРО 1 від Майстерні ДРУКОВАНОЇ ГРАФІКИ ПОРОГИ
Музейна майстерня ПОРОГИ зробила свій внесок у спільну справу в боротьбі за перемогу. Унікальна патріотична серія ліногравюр від Андрія Соколенка. На знак підтримки бійців, що виборюють територіальну цілісність на Сході країни, майстерня ПОРОГИ подарувала полкові ДНІПРО 1 серію патріотичних плакатів. Аби хлопці розуміли — ми за них тримаємо кулаки, молимося і безмежно вдячні за їх стійкість та мужність. Хлопці подякували і пообіцяли передати плакати у Маріуполь та Красноармійськ. А ті, хто вже демобілізувався, сказали, що повісять ліногравюри в себе вдома. На пам’ять.


Фурор від ПОРОГІВ
У День міста Андрій Соколенко разом з Сергієм Алієвим Кавикою працювали на площі. Верстат. Фарба. І ось воне народження ліногравюри. Дехто бачив це вперше. Зробити власноруч таку картину – черги вишукувалися. Кожен хто спробував покрутити верстата у неймовірному захваті із власною роботою чи не стрибали від щастя. Користувалася попитом і сувенірна продукція виробництва ПОРОГІВ. Футболки та полотняні сумки з відтисками на верстаті, — сучасний та популярний тренд. Отже кожен обирав за вподобанням – черепашку на сумці, чи портрет Валеріана Підмогильного на футболці.

МАЙСТЕР-КЛАСИ В УСІХ НАПРЯМКАХ МИСТЕЦТВА
Малювати ніколи не пізно і не ..зарано. Так каже наша Олена Капшукова, вчиталька малювання Музейної школи мистецтв. Вона з колегами теж вийшла на день міста на площу і влаштувала майстер-клас по всіх напрямках мистецтва. Малювати підходили і малі діти і поважні пани. Сідали і занурювалися у власні переживання. Так і виходили сюжетні перипетії, абстракції, та справжній пленерний живопис.


Лабораторія 3 D — принт
Тризуб, окуляри, солдатики, іграшки, машинки і ще багато чого – все це виникало швидко. І ніби само по собі. Ні, — справа 3 D PEN. Андрій Барна з помічниками «чаклував» у власній лабораторії 3 D – принт. Сказати, що біля столика було людно, — нічого не сказати. Черга…І сотні здивованих та зачарованих. 3 D принтери, сканування, високі технології дають неймовірні можливості для АРТ середовища. Кожен мав можливість на власні очі побачити, як працює механізм, передвісник нової промислової та арт-революції.


МАЙСТЕРНЯ ХУДОЖНЬОЇ ЕМАЛІ
   Майстерня художньої емалі на День міста теж зробила паузу у роботі і усім складом вийшла на площу. Станіслав Юшков та В’ячеслав Апет – виставили власні роботи. Окрім панно та живопису у телиці гарячої емалі – був стенд із прикрасами. Кожна – неповторний малюнок. Втім, гаряча емаль це не лише неймовірно витончені ювелірні шедеври, це можливість декорування будь-яких архітектурних споруд, фасадів, фонтанів. Нове слово у сакральному мистецтві. Бо і вівтарні образи і ікони — з елементами емалі — це витвори мистецтва. Гаряча емаль — вигідна прикраса мозаїки, кованих та литих виробів. Прекрасний матеріал для інсталяцій. Майстерня ще раз заявила про себе. Втім, головна подія для емальєрів України – попереду. Це відкриття Музею Художньої емалі у стінах Музею українського живопису. 10 жовтня.
Тож, до наступного свята. Музей радий дарувати позитивні емоції із мистецьким присмаком!

Партнери нашого музею

alt