ЖЕЖЕР Анатолій Михайлович -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

ЖЕЖЕР Анатолій Михайлович

(народився 5 грудня 1937 р., м. Дніпродзержинськ)

Відомий художник-живописець, працює в області станкового живопису. Майстер пейзажу, натюрморту. Член Спілки художників України з 1978 р. Заслужений художник України (2014). Живе і працює у Дніпродзержинську.

«Жежер належить до тих художників, мистецтво яких допомагає людям повертатися у світ природи. Він пише, як відчуває, а відчуває, як живе. І у епоху розповсюдження умоглядних художніх вигадок його щирість сприйняття природи особливо зворушує».

Людмила Тверська, мистецтвознавець,
заслужений працівник культури України

 

«Люблю природу у будь-які моменти. Люблю наступ весни, перехід ранку в день, грози у затишшя. На цих контрастах гостріше відчувається життя».

Анатолій Жежер, художник


Анатолій Михайлович Жежер – відомий майстер пензля. Його картини добре знають не тільки на Дніпропетровщині, але й далеко за її межами. Художник працює у різних жанрах, але віддає перевагу пейзажному живопису. Його полотна наповнені простором, повітрям, світлом, з них випромінюється любов до рідної землі. Інколи його пейзажі непомітно трансформуються у цікаві жанрові роботи. Полюбляє художник і натюрморт: особливі емоції викликають у нього прості польові та лісові квіти. За кілька десятиліть наполегливої праці Анатолій Жежер зробив помітний внесок у розвиток українського і світового мистецтва реалістичного спрямування. Художник живе і працює у рідному місті – Дніпродзержинську.

Бiографiя

Анатолій Жежер народився 5 грудня 1937 р. у м. Дніпродзержинську Дніпропетровської області. Живописець. Малювати почав у студії образотворчого мистецтва Палацу культури металургів. Закінчив Дніпропетровське державне художнє училище у 1961 р., викладачі - народний художник України Г.Г. Чернявський, заслужені художники України М.І. Родзін та М.С. Боровський. 

По закінченню училища Анатолій поступив до ленінградського Інституту живопису, скульптури і архітектури ім. І. Ю. Рєпіна, але через сімейні обставини був змушений припинити навчання. Працював художником-оформлювачем, дизайнером, монументалістом, викладав у дитячій художній школі міста Рівне.

Член Спілки художників України з 1978. Учасник обласних виставок з 1961, республіканських – з 1967, всесоюзних – з 1969. Персональні виставки у Дніпропетровському художньому музеї (1980, 2007, 2014), у Музеї українського живопису, м.Дніпропетровськ (2015).

Роботи художника зберігаються: у Дніпропетровському художньому музеї, Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.І.Яворницького, Музеї українського живопису, м.Дніпропетровськ, Музеї історії міста Дніпродзержинська, приватних колекціях (Україна, Росія, США, Угорщина, Польща, Швейцарія, Франція, Німеччина, Люксембург, Австрія, Фінляндія).

Указом президента України Петра Порошенка від 7 листопада 2014 року Анатолію Михайловичу Жежеру присвоєно звання заслуженого художника України.

Інші художники iз категорiї "Днепропетровская школа":