6 апреля -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

6 апреля

Народився Гюстав МОРО (6 квітня 1826, Париж — 18 квітня 1898, Париж) — французький художник-символіст.

Народився в сім'ї архітектора. Навчався в Школі красних мистецтв у Парижі у Теодора Шассерьйо і Франсуа-Едуара Піко. З 1849 року Гюстав Моро починає виставляти свої роботи в Салоні — щорічній виставці живопису, скульптури і гравюри у Великому салоні Лувра. З 1857 по 1859 Моро проживає в Італії, де вивчає і копіює полотна і фрески уславлених майстрів минулого.

Протягом 1860-х років твори Моро користуються величезним успіхом і популярністю. Критики називають Гюстава Моро рятівником жанру історичного живопису. Протягом усього життя Моро писав фантастично пишні, майстерно виконані в дусі символізму композиції на міфологічні, релігійні та алегоричні сюжети, найкращі з яких — «Едіп і сфінкс», 1864, Метрополітен-музей, Нью-Йорк; «Орфей», 1865, Музей Лувр, Париж; «Саломія», 1876, Музей д'Орсе, Париж; «Галатея», 1880, Музей Гюстава Моро, Париж.

У 1888 році Моро обирають членом Академії красних мистецтв і через чотири роки професор Моро стає керівником майстерні в Школі красних мистецтв. До його учнів належать Анрі Матісс, Жорж Руо, Оділон Редон. Художник заповів свою майстерню разом з багатьма картинами місту Париж, з 1903 року в його ательє знаходиться музей-майстерня Гюстава Моро.

«Автопортрет». 1850 «Фаетон». 1872


Народився Джон Вільям ВОТЕРГАУС (6 квітня 1849, Рим - 10 лютого 1917, Лондон) - англійський художник, відомий своїми жіночими образами, які запозичив з міфології і літератури.

Народився в родині художників. З Риму батьки переїхали в Лондон, де в 1870 році Джон вступив до Королівської Академії мистецтв.

У 1874 році 25-річний художник представив публіці картину «Сон і його зведений брат Смерть», яка була добре зустрінута критикою. Ця робота в подальшому виставлялася практично щороку аж до смерті художника.

У 1895 році Вотергаус був обраний членом Королівської академії. За своє життя він написав понад 200 картин. Живопис художника часто відносять до прерафаелітів, хоча Вотергаус формально не належав до цієї течії.

Однією з найвідоміших картин Вотергауса вважається «Леді із Шалот». Художник тричі звертався до цього сюжету, зображуючи Елейн з Астолата (вона ж Лілейна діва) - персонаж з легенд про короля Артура і героїню поеми Теннісона «Чарівниця Шалот».

У червні 2006 року картина Джона Вотергауса «Свята Цецилія» була продана на аукціоні «Крістіс» за 6,6 млн фунтів стерлінгів.

«Леді із Шалот». 1888


Народилася Жанна ЕБЮТЕРН (6 квітня 1898, Париж - 26 січня 1920, там само) - французька художниця, модель і неофіційна дружина художника Амедео Модільяні.

Красива дівчина, вона була введена в коло митців Монпарнаса своїм братом Андре Ебютерном, який хотів стати художником. Жанна працювала моделлю у Цуґухару Фудзіти. Однак, бажаючи зробити кар'єру художника і маючи неабиякий талант, вона поступила на навчання в академію Колароссі.

Навесні 1917 року Жанна Ебютерн була представлена Амедео Модільяні і незабаром почався її роман з харизматичним художником, що вилився в палкий любовний зв'язок. Незабаром Жанна переїхала до Амедео, незважаючи на рішучу протидію з боку її глибоко католицьких батьків.

Жанна Ебютерн стала головною темою в творчості Модільяні. Восени 1918 року Жанна народила дочку. Навесні наступного року Жанна завагітніла знову. На цай час Модільяні страждав від туберкульозного менінгіту, і його стан швидко погіршувався.

24 січня 1920 року Амедео Модільяні помер. Збожеволіла від горя жінка через день після смерті Модільяні викинулася з вікна п'ятого поверху, загинувши разом з виношуваною нею дитиною.

Довгий час після смерті художниці були відомі тільки 6 її робіт. Через 24 роки ще 9 робіт Жанни Ебютерн були знайдені в майстерні її брата, художника. Це були портрети і пейзажі. Її роботи були вперше представлені в музеї Монпарнас.

Автопортрет, 1916 Портрет Амедео Модільяні, 1919


Народилася Леонора КАРРІНГТОН (6 квітня 1917, Чорлі, графство Ланкашир, Великобританія - 25 травня 2011, Мехіко) - англійська художниця, скульптор, письменниця.

Народилася в багатій родині. Навчалася живопису у Флоренції, займалася в художній школі в Челсі, 1936 року поступила в Лондонську академію живопису. У 1937 познайомилася з німецьким художником Максом Ернстом, кинула все, переїхала з ним до Парижа, увійшла в коло сюрреалістів, брала участь у групових виставках 1938 року в Парижі і Амстердамі.

Після арешту в 1939 році Макса Ернста у Франції як підданого країни-супротивника пережила нервовий зрив. Рятуючись від нацистської окупації, переїхала до Іспанії, де зрив повторився, була за наполяганням батька поміщена в психіатричну клініку. У 1941 втікла з клініки, перебралася до Португалії, звідти - в США, а потім в Мексику, де постійно жила від 1942 року. Товаришувала з художницями Ремедіос Варо і Фрідою Кало. Працювала над фрескою «Магічний світ майя» для Національного музею антропології. У 1960-х рр. кілька разів знялася в кіно, працювала художником по костюмах.

Живопис, проза та драматургія Каррінгтон сповнені мотивами кельтської і центрально-американської міфології, сновидчеською фантастикою і гротескним гумором, інтересом до «чудесного в повсякденному», програмним для сюрреалізму. Леонора Каррінгтон вважалася останнім представником групи перших сюрреалістів і, за висловом поета Омеро Аріхіса, "була живою легендою".