26 июня -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

26 июня

Народився Джордж МОРЛЕНД (26 червня 1763, Лондон - 29 жовтня 1804, Лондон) - провідний представник англійської школи живопису XVIII століття.

Народився в сім'ї художника, гравера і реставратора Генрі Роберта Морленда. Малювати почав дуже рано: його дитячі роботи виставлялися в Королівській академії мистецтв і в Товаристві вільних художників. Головним наставником Джорджа був його батько, а також твори старих майстрів в художніх галереях.

Раннє одруження з великої любові не принесло художнику щастя - фінансові проблеми змушували його роками ховатися від кредиторів і навіть довели до в'язниці. Невиліковне захворювання на менінгіт підштовхнуло Морленда до самогубства. Дружина пережила його всього на три дні. Вони разом поховані в лондонській Сент-Джеймскій каплиці. Дж. Морленд відомий, перш за все, своїми чудовими полотнами, які зображують тварин і сценки з сільського життя; він також писав портрети. У його творах відчувається вплив творчості Гейнсборо і старих голландських майстрів.

«Автопортрет» «Вітряний день»


Народився Владислав Еліодор ГУМІНЬСЬКИЙ (26 червня 1822/1823, Варшава - 13 березня 1898, там само) - польський живописець, графік, реставратор і літограф. Педагог.

Навчався у Яна Фелікса Пиварського і в приватній школі живопису і рисунка А. Кокулара, пізніше навчався живопису у Відні. Після завершення навчання здійснив поїздку по Італії, Швейцарії, Франції та Німеччині. Повернувшись на батьківщину, оселився у Варшаві, де організував реставраційну майстерню. Викладав малювання в школах Варшави.

Вважався одним з найталановитіших реставраторів свого часу. Брав активну участь у мистецькому житті польської столиці. У 1860-1887 роках регулярно виставляв свої роботи на художніх виставках у Варшаві. В. Гуміньський - один з піонерів живопису на відкритому повітрі в Польщі.

«Види Несвіжа»


Народився Джеймс Болівар МЕНСОН (26 червня 1879, Лондон - 3 липня 1945, Лондон) - англійський художник, директор лондонської Художньої галереї Тейт (1930-1938).

Батько його був літературним редактором низки видань і газет. Він виступив проти того, щоб його син став художником, і молодому Менсону довелося в 16 років вчитися на банківського клерка. У вільний час він вивчав живопис у Школі витончених мистецтв Хізерлі, а з 1890 року - в Ламбетський школі мистецтв. У 1903 Менсон залишає роботу в банку і їде в Париж, де знімає (з метою економії спільно з декількома іншими молодими художниками і скульпторами) художню майстерню. Навчається в Академії Жюліана, у противника імпресіонізму Адольфа Бугро, а також у Жан-Поля Лорана.

Через рік Менсон повертається в Лондон. У 1930 році був призначений директором Художньої галереї Тейт, і займав цю посаду до 1938 року. На цій посаді надавав перевагу і заступництво імпресіонізму, в той же час був противником модерністських течій в мистецтві - таких, як сюрреалізм і експресіонізм. Страждав на алкоголізм. З 1939 року Дж. Б.Менсон - член Королівської Академії мистецтв.

«Автопортрет», 1912 «Натюрморт з квітами»


Народилася Ганна Олексіївна КРЮКОВА (26 червня 1972, Київ) – живописець і педагог. Заслужений художник України від 2017 року.

Народилася в сім'ї художників – Діани Варакути та Олексія Крюкова. У 1991—97 рр вчилася в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури, майстерня проф. В. І. Гуріна. З 1990 року постійна учасниця Всеукраїнських художніх виставок. Член Національної спілки художників України від 1994 р. Доцент кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв Національного педагогічного університету (Київ).

Створює пейзажі, натюрморти, композиції у стилі пластичного реалізму. Для творчості Ганни Крюкової властиві метафоричність та асоціативність. Лауреат премії ім. В. Зарецького. Лауреат премії ім. М. Дерегуса в номінації «Живопис». Лауреат премії ім. С. Ф. Шишка в номінації «Образотворче мистецтво».