23 июня -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

23 июня

Народився Йоганнес ШИЛІНГ (23 червня 1828, Мітвайда - 21 березня 1910, Дрезден) - німецький скульптор.

Виріс у Дрездені, де в 14-річному віці вступив на навчання в Академію мистецтв. Від 1845 року навчається в майстерні скульптора Ернста Рітшеля. Продовжив освіту в Берліні та Римі.

Після повернення до Німеччини у 1856 відкриває свою власну майстерню. У 1861 році Йоганнес Шилінг отримує замовлення на оформлення Брюльської тераси в Дрездені, яке виконав до 1868 року. Створена з піщанику група «Чотири пори доби» була в 1908 замінена бронзовими фігурами (оригінали знаходяться в Палацовому парку м. Хемніця). Ця робота прославила Йоганнеса Шілінга як скульптора: замовлення на його роботи почали надходити з усієї Європи. У Дрездені ж він створює свої найбільш відомі твори: квадригу для будівлі Земперопери і кінну статую короля Йоганна Саксонського.

Група «Чотири пори доби» (піщаник), Дрезден

У 1868 році Йоганнес Шилінг стає професором дрезденської Академії мистецтв, де він викладає майже до самої своєї смерті. Створений ще за його життя, в 1888 році, зусиллями сина Шилінга Рудольфа музей робіт Шилінга в Дрездені був знищений під час бомбардування в 1945 році.

«Вечір» (з групи «Чотири пори доби»)


Народилася Луїза КОКС (23 червня 1865, Сан-Франциско - 11 січня 1945, Уіндем, штат Коннектикут) - американська художниця-портретистка.

Луїза вчилася в Національній академії дизайну в Нью-Йорку. Через два роки залишила її і була зарахована в Лігу студентів-художників Нью-Йорка, де навчалася у Томаса Дьюінга. У Лізі студентів-художників Луїза зустріла викладача Кеньона Кокса, який згодом став її чоловіком.

Протягом своєї діяльності Луїза Кокс завоювала багато призів, зокрема, бронзову медаль на Паризькій виставці 1900 року і срібну медаль на Панамериканській виставці в Буффало.

Портрет Луїзи Кокс
роботи Кеньона Кокса, 1892 рік
«Травневі квіти», 1911


Народився Роберт Герман ШТЕРЛЬ (23 червня 1867, Гроссдобріц у передмісті Дрездена - 10 листопада 1932, Наундорф) - німецький художник, один з найбільш відомих представників німецького імпресіонізму.

Після навчання в дрезденської Академії мистецтв, яку він закінчив на відмінно 1890 року, Штерль залишився у рідному місті до кінця свого життя. Майже три десятиліття, будучи професором Академії мистецтв, Штерль мав серйозний вплив на мистецтво Саксонії. Побудований в 1914-1920 роках будинок-майстерня художника в даний час вміщує музей Штерля, де унікальний ансамбль створюють збережені інтер'єри рубежу століть і бібліотека з великим архівом художника.

Крім численних ранніх пейзажів з Гессена величезний інтерес у творчості Штерля представляють його роботи, створені за мотивами поїздки до Росії, і образ відомого дрезденського диригента Ернста фон Шуха. Роберт Штерль мав успіх і як портретист.

Автопортрет, 1919 Ернст фон Шух диригує оперою «Кавалер троянд» Ріхарда Штрауса. 1912


Народилася Ангеліна Петрівна БЄЛОВА (23 червня 1879, Санкт-Петербург - 30 грудня 1969, Мехіко) - російська художниця, дружина знаменитого мексиканського художника Дієго Рівери. Відвідувала вечірні класи Академії мистецтв у Петербурзі, навчалася у приватній студії Осипа Браза. З 1909 року жила в Парижі, де зблизилася з художньої богемою. Відвідувала академію Анрі Матісса. Вийшла заміж за Дієго Ріверу. Їх шлюб тривав до 1921 року. Ангеліна Бєлова кохала Дієго все життя, вона писала йому листи. У кожному листі - величезна любов до Дієго, спогади про життя разом, про їх померлого сина, про свої думки, почуття і творчость. У живопису починала з імпресіоністичних робіт, недовго захоплювалася кубізмом і повернулася до реалістичної манери. Писала пейзажі, портрети і натюрморти. Виставлялася в паризьких салонах, брала участь у Виставці російського мистецтва в Лондоні у 1921 р.

Книжкова графіка роботи Ангеліни Бєлової

У 20-ті роки Бєлова працює в жанрі книжкової графіки, зокрема ілюструє «Казки» Шарля Перро, малює для журналу «Монд». Її книжкова графіка експонувалася на виставці «Розкішна книга» в 1923-1927 роках в Музеї книги в Брюсселі. Останні роки життя провела в Мексиці.

Портрет Ангеліни Бєлової роботи Дієго Рівери.1909 «Натюрморт з пляшкою», 1914


23 червня 1919 року було націоналізовано Київський міський музей, який отримав назву 1-й Державний музей (нині - Національний художній музей України).

Був заснований у 1899 році як художньо-промисловий і науковий музей. Будівля музею споруджена за проектом московського архітектора Петра Бойцова у неокласичному стилі. Допрацював проект і керував будівництвом відомий київський зодчий Владислав Городецький. Скульптурне оформлення будівлі виконано в київській майстерні Еліо Саля.

Сьогодні Національний художній музей України володіє найбільшою колекцією вітчизняного образотворчого мистецтва - близько 40 тисяч експонатів, серед яких шедеври українського живопису, скульптури та графіки, починаючи з часів Київської Русі.

М. Бурачек «Міський музей», 1913 Із зібрання музею: Гаврило Васько «Портрет Бориса Томари» 1847