Згадуючи Василя Хвороста… -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Згадуючи Василя Хвороста…

alt
16 грудня у Музеї українського живопису відбувся вечір пам’яті: згадували видатного дніпровського художника Василя Хвороста з нагоди 80-річчя з дня його народження.

 

Василь Іванович Хворост (1936-2014) був дуже багатогранною людиною: живописець і графік, член Національної спілки художників України, знаний творець і колекціонер екслібрисів і, навіть, член Спілки журналістів, бо майстерно володів не лише пензлем, а й словом. Багато років працював художнім редактором у дніпровських видавництвах «Січ» та «Поліграфіст».

Оформлюючи книги в основному українських авторів, Хворост не міг не створити галерею портретів письменників та літераторів, починаючи від Шевченка та Яворницького і закінчуючи образами дніпровських сучасних письменників: Наталки Нікуліної, Григорія Бідняка, Івана Драча та Віктора Веретєннікова.

Ім’я Хвороста знайоме не лише за книжковою продукцією, а за численними виставками — обласними, всеукраїнськими, міжнародними, учасником яких він був. До речі, серед трьох українських графіків, майстрів книжного знаку, що увійшли до 18-го тому європейської енциклопедії екслібриса, яка видається у Португалії, є і Василь Хворост.

До екслібриса Василь Хворост мав особливе ставлення. Він охоче працював над книжковими мініатюрами і збирав колекцію екслібрисів своїх  колег, популяризував їх.

Екслібрис тяжіє до чіткості, лаконізму, виразності, незалежно від того, втілює він образ власника книгозбірні чи ідею зібрання, і водночас не обмежує фантазії та можливостей самовираження художника.  Все це має свою силу і робить книжковий знак одним з улюблених видів мистецтва художника.

Не менше сил віддавав графік роботі над станковими композиціями, застосовуючи декоративні ефекти високого та глибокого друку в серії «Пори року». Чимало творів було присвячено історії та історичним постатям Придніпровського краю.

Нині у постійній експозиції Музею українського живопису у м. Дніпро виставлено близько трьох десятків робіт художника. Графіка, олійний живопис, ліногравюра, акварелі.

1

\2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

Похожие записи: