Я Галерея: У нашім раї -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Я Галерея: У нашім раї

Источник: http://www.yagallery.com.ua

Арт-центр Я Галерея: Олександр Бабак / Анна Войтенко / Павло Маков / Віктор Марущенко / Анна Миронова / Станіслав Перфецький / Тіберій Сільваші / Анатоль Степаненко / Руслан Тремба / за участі Олександра Короля.
Куратори проекту - Галина Скляренко, Валерій Сахарук.

 

Вже третє століття, як ми читаємо «Кобзаря». Багато його віршів розійшлися на цитати, і промовляючи їх ми часто забуваємо, кому вони належать. Вони стали народними, увійшли в нашу свідомість, визначили особливості нашої мови, культури, пам'яті. Однак саме зараз, коли ювілей Тараса Григоровича Шевченка співпав з глибокими соціальними потрясіннями у нашому суспільстві, коли Україна на новому історичному зламі так болісно і напружено обирає свій шлях, - рядки великого поета набувають особливої актуальності. Закладені в них послання потребують нового прочитання. Їхня пророча мудрість, проблемна глибина, багатозначна образність чекають на осмислення. Адже, як справедливо писав Іван Дзюба: «Шевченка розуміємо настільки, наскільки розуміємо себе».


 

Виставка «У нашім раї» - концептуальний проект, головна ідея якого полягає у новому прочитанні поезій Кобзаря через художній діалог із творами сучасного мистецтва. У живописі, графіці, фото та відео сучасні митці створюють свою, розпочату Шевченком, «Живописну Україну». Уважно вдивляючись у навколишній світ, ставлячи свої питання до традиційних вимірів національного міфу, трагічних катаклізмів буття, вони продовжують і розвивають великі Шевченківські теми - природи і людини, боротьби за свободу, мрій про майбутнє. Рядки Шевченка окреслюють художній простір, визначають його динаміку й напругу. І тут у коло роздумів Поета входить новий досвід, - жорсткий, часто парадоксальний і неоднозначний, де в драмах сучасної України прозоро проступають відгомони його образів, ті «вічні українські питання», відповісти на які має країна і кожен з нас.


 

 

 

Учасники виставки - як широко відомі, так і молоді українські художники різних творчих спрямувань. Їхнє бачення світу і розуміння мистецтва - емоційне й аналітичне, критичне й неоднозначне, але завжди особистісне і зацікавлене. Їхнє мистецтво відкрите до роздумів та дискусій. У їхніх, насичених гостротою власного сприйняття, творах продовжується Шевченківська традиція, де «історія мого життя становить частину історії моєї батьківщини». (Галина Скляренко)


 

 

 

Експозиція працює по 20 січня 2015 р.

Арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську: вул. Гусенка, 17 (вхід з вулиці О. Гончара)
Працює з 10.00 до 19.00 окрiм неділі.

Тел. /056/ 713 5 713

Похожие записи: