Виставка старовинних жіночих прикрас -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Виставка старовинних жіночих прикрас

alt
З 29 вересня в Музеї українського живопису діє виставка «ДУКАЧІ та ПРИКРАСИ: СХІД». Історик, науковець, дослідник, директор Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста Віктор Векленко презентує 354 експонати з власної збірки.

001

«Здебільшого на виставках старовинних прикрас ми бачимо яскраві срібні або золоті речі, з камінцями чи різнокольоровим склом. Але більшість населення українських земель тих часів не була дуже заможною, тож і прикраси були простішими. На цій виставці і можна побачити ті прикраси, які носили українські жінки із простих сімей. Вони вдягали їх на свята або до церкви. Я вдячний «Культурній столиці» за можливість показати це історичне та культурне надбання дніпрянам», – розповів під час відкриття виставки директор Музею Хреста, власник колекції Віктор Векленко.

003

Дукачі, намиста, підвіски та медальйони зі східних регіонів України (Харківщина, Сумщина, Донеччина та Луганщина) дають уявлення про особливості місцевої моди та регіональні традиції ХVIII – ХХ століть.

Проєкт реалізується за підтримки програми «Культурна столиця».

Виставка триватиме до 10 жовтня.

Світлини: сайт Дніпровської міської ради

005

rbt

 

Похожие записи: