Виставка, що прогриміла на всю Європу -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Виставка, що прогриміла на всю Європу

З 1 липня у залах Музею українського живопису

«Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя» 

Глядацька аудиторія у Люблені, Берліні, Мюнхені, Лейпцигу, Празі, Ганновері, Гаазі - аплодувала стоячі. 

Свої ікони представляє подружжя художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, які працюють у галузі іконопису та церковного малярства, творчо використовуючи традиції візантійського, давньоруського та українського середньовічного мистецтва.  Також глядачі зможуть познайомитись з іконами художниці та волонтерки Наталії Волобуєвої. Надихнули митців подвиги бійців і …. рештки від ящиків для набоїв, снарядів та мін, які пройшли пекло зони АТО  у Пісках, Дебальцевому, Іловайську. Через мистецтво залишки дерев’яних ящиків  повернулися у мирне життя - образами, з яких на людей дивляться  очі Спасителя та Богоматері. 
Ніде й ніколи життя і смерть не бувають настільки близькі, настільки переплетені, як на фронті. Війна – це межа світів, що виявляє справжню сутність людей, речей та подій. Зазвичай ікона пишеться на дошці – такий же матеріал, з якого роблять і ящики для набоїв, снарядів, гранат. Однак, за своєю суттю вони антонімічні. Якщо ікона розповідає нам про перемогу життя над смертю, то ящики від боєприпасів є одним з атрибутів смерті. Художники побачили на цих простих дошках - обличчя. Обличчя воїнів та святі ліки. Узяли фарби та пензлі і, дослухаючись до серця, - почали малювати. Виставка носить символічний характер: перетворення смерті (набої, що зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони, арт-об’єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює). 

                              «Придбай ікону – врятуй життя!» 

         Кошти від проданих робіт будуть спрямовані на потреби ПДМШ ім. Пирогова, який надає допомогу військовим та цивільному населенню в зоні АТО.  

Відкриття 1 липня о 17-00 в «Музеї українського живопису» (вул. Червона площа, 5-а; третій поверх).

Похожие записи: