«Ікони на ящиках з-під набоїв: мистецтво, що перетворює смерть на життя»
Глядацька аудиторія у Люблені, Берліні, Мюнхені, Лейпцигу, Празі, Ганновері, Гаазі - аплодувала стоячі.
Свої ікони представляє подружжя художників Софії Атлантової та Олександра Клименка, які працюють у галузі іконопису та церковного малярства, творчо використовуючи традиції візантійського, давньоруського та українського середньовічного мистецтва. Також глядачі зможуть познайомитись з іконами художниці та волонтерки Наталії Волобуєвої. Надихнули митців подвиги бійців і …. рештки від ящиків для набоїв, снарядів та мін, які пройшли пекло зони АТО у Пісках, Дебальцевому, Іловайську. Через мистецтво залишки дерев’яних ящиків повернулися у мирне життя - образами, з яких на людей дивляться очі Спасителя та Богоматері.
![]() |
![]() |
![]() |
Ніде й ніколи життя і смерть не бувають настільки близькі, настільки переплетені, як на фронті. Війна – це межа світів, що виявляє справжню сутність людей, речей та подій. Зазвичай ікона пишеться на дошці – такий же матеріал, з якого роблять і ящики для набоїв, снарядів, гранат. Однак, за своєю суттю вони антонімічні. Якщо ікона розповідає нам про перемогу життя над смертю, то ящики від боєприпасів є одним з атрибутів смерті. Художники побачили на цих простих дошках - обличчя. Обличчя воїнів та святі ліки. Узяли фарби та пензлі і, дослухаючись до серця, - почали малювати. Виставка носить символічний характер: перетворення смерті (набої, що зберігалися в ящиках) через мистецтво (ікони, арт-об’єкти) на життя (медицина, що рятує та зцілює).
«Придбай ікону – врятуй життя!»
Кошти від проданих робіт будуть спрямовані на потреби ПДМШ ім. Пирогова, який надає допомогу військовим та цивільному населенню в зоні АТО.
Відкриття 1 липня о 17-00 в «Музеї українського живопису» (вул. Червона площа, 5-а; третій поверх).
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |