Новий рік - нові враження -Музей українського живопису

Новий рік — нові враження

В музеї триває виставка "Мистецтво мінливого світу. Три сторіччя японської ксилографії". На Вас чекають більше 100 японських гравюр, незабутній вражаючий відеоарт, відеоекскурсії та інтерактивний експозиційний контент.

photo1642773131Слово укійо дослівно перекладається як «плинний світ» і є омофоном до буддистського терміну «світ скорботи», однак на письмі позначається іншими ієрогліфами.

Метафоричні поняття тлінного світу та юдолі смутку в буддистській традиції асоціювалися саме з лексемою укійо. Однак з розвитком столичної культури міста Едо (сучасне Токіо) та подальшими трансформаціями мистецтва класичної японської ксилографії, термін укійо-е набуває нових значень. Уся повнота міського життя закарбувалася в численних сюжетах кольорових гравюр.

Однак і донині щось містичне лишилося у цьому слові. Те, що не дає нам забути: кожна мить неповторна, і завтра все довкола буде іншим.

Триває виставка «Мистецтво мінливого світу. Три сторіччя японської ксилографії».

Вартість відвідування експозиції з середи по п’ятницю:

Повний – 150 грн.

Пенсійний, студентський, дитячий – 75 грн.

Вартість відвідування в суботу та неділю:

Повний – 200 грн.

Пенсійний, студентський, дитячий – 100 грн.

Музей працює з середи по неділю з 11:00 до 19:00

Квитки можна придбати за посиланням

SONY DSC

Тіканобу Тойохара (1838 — 1912), кольорова гравюра на дереві, к. ХІХ — поч. ХХ ст.