Відкриття майстерень Музею -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Відкриття майстерень Музею

Урочисте відкриття в Музеї українського живопису унікальних майстерень: майстерні художньої емалі та майстерні друкованої графіки.

 Відтепер - третій поверх музею – суцільний творчій простір. Художні майстерні обладнані спеціальним приладдям: муфельна піч, офортний станок для літографії. Здається, втрачене минуле перенесли у сучасність.


 

 

Тут працюватимуть визнані майстри: В’ячеслав Юшков та Андрій Соколенко.
Емальєрне мистецтво - особлива ніша. Неочікувані рішення. Кольорові знахідки у поєднанні специфічної техніки гарячої емалі дозволяють авторам створювати витвори мистецтва високої художньої цінності. Це симбіоз стародавнього мистецтва, народних традицій та сучасного пошуку іншого трактування форми.


 

 

 

Картини у техніці гарячої емалі - це одна з найдревніших технік декоративно-прикладного мистецтва. Відома з античних часів в Європі та Азії. Історія цього мистецтва має зразки - древньоруські прикраси з емалі та церковне приладдя. На слуху - авторські роботи у стилі Модерн. Технологія така: на спеціально оброблену поверхню металу емалевими фарбами наносять малюнок. Далі - обпікання у спеціальній печі. Результат - кольоровий склоподібний прошарок-малюнок. Увесь процес в одній майстерні. Відтепер доступно у Дніпропетровську і професіоналу, і початківцю.


 

 

Майстерню відкрив засновник Музею українського мистецтва Олег Наумов.


 

 

Друкована графіка - це тиражування зображення. На відміну від живопису, така форма творчості була більш доступною, бо дешевше. Поширення отримала у Європі. Графічна мініатюра – це швидка реакція на актуальні події. Зручне тиражування у кільканадцяти екземплярах. Саме графічну техніку активно використовували для ілюстрації релігійних сюжетів. Далі – графіка – це агітка та сатира. Справжній розквіт графічного мистецтва припадає на 1524-26 роки – період селянської війни. То були «летючі листки». Далі гравюри Великої французької революції, лубки Вітчизняної війни 1812 та плакати Громадянської і Великої Вітчизняної війни. Друкована графіка – це яскраве явище у вітчизняній художній культурі. Зберегти набутий досвід, відпрацювати нові техніки та прийоми та започаткувати власну Дніпропетровську школу графічного мистецтва відтепер мають змогу українські, перед усім, дніпропетровські художники.
Майстерня графіки та емалі – відкрита. Працює. Чекає на майстрів та учнів.


 

 

 

 

 

Адреса музею: м. Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А.
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31

{loadposition video_player}

Похожие записи: