Відкрито виставку «Одна родина» -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68
Музей працює: середа – неділя з 11.00 – 19.00
Понеділок - вівторок – ВИХІДНІ ДНІ

Відкрито виставку «Одна родина»

17 квітня 2015 року в Музеї українського живопису відкрилася виставка династії митців Чернявських  -  «Одна родина». Живопис та графіка.

 
Відкрив експозицію Олег Геннадиевич Наумов, засновник Музею українського живопису. Пан Наумов з вітальним словом звернувся до усіх присутніх і виказав особливу подяку Володимиру та Костянтину Чернявським, нагородивши художників почесними грамотами за активну участь у роботі Музею.

Теплі поздоровлення та побажання також висловили: голова Дніпропетровської організації Національної спілки художників України Василь Мірошниченко та мистецтвознавець Людмила Тверська. Пан Анатолій Мінків, голова Дніпропетровського відділення Спілки дизайнерів України, закликав усіх охочих художників на волонтерських засадах, приєднатися до АРТ-терапії з бійцями. Та показав декілька робіт, змальованих хлопцями, які лікуються у військовому шпиталі.


Засновник Музею українського живопису Олег Наумов привітав з відкриттям виставки

На вечір зібралися представники мистецької громади міста, друзі художників

Дипломи Володимиру та Костянтину Чернявським

 

Вітання від керівника дніпропетровського осередку НСХУ, заслуженого діяча мистецтв Василя Мірошниченка

 

Костянтин на Володимир Чернявські

 

Музична частина вечора

На виставці представлена унікальна експозиція художніх творів батька, сина та онука.

Експозиція Чернявських відкривається у Музеї вдруге. Присвячена дню народження Георгія Чернявського. 20 квітня - родина Чернявських вшановує пам’ять діда. Цього року пану Георгію мав виповнитися 91 рік.

В залах музею розміщено більше 150 робіт художньої династії.


 

 

 

Музей українського живопису володіє найбільш великою колекцією за кількістю творів засновника династії, народного художника України Георгія Георгієвича Чернявського (1924-1981) – 112 робіт. Такого зібрання не має жодний музей. Творчий доробок Чернявського - це дивом вцілілі твори митця. Багато робіт художника було втрачено. Полотна, які повернулися з посмертної виставки митця у Москві, і зберігалися у майстерні, безслідно зникли. Подальша доля картин - досі загадка.
Особливою «фішкою» художника була неймовірна спрага до подорожей. Він вишукував віддалені куточки та екстремальні локації на мапі колишнього Союзу, їхав туди власним ходом, і малював. Малював і красоти Української землі.

Син Георгія – Володимир – продовжив започатковані батьком традиції. Реалізувався у пейзажі. Найулюбленіша його тема – рідні куточки України. Георгій завжди намагався відшукати такі ракурси та місцини, які по особливому ілюструють природну неповторність рідної країни.

Онук майстра Костянтин нині завідувач кафедри малюнку та живопису КНУТД. Обрав акварельний напрямок живопису, а ще – намагається розкрити спортивні досягнення українських чемпіонів. Легко та у власній подачі.


Представлення акції «Лікарі рятують тіло, а мистецтво - душу»

У рамках виставки стартувала акція: «Лікарі рятують тіло, а мистецтво - душу».

Проект ініційовано художниками Чернявськими, Дніпропетровським відділенням спілки дизайнерів України та Музеєм українського живопису.В музеї розпочато збір коштів для придбання приладдя для малювання. Усі матеріали будуть передані у Дніпропетровський клінічний військовий шпиталь, де художники-волонтери проводитимуть майстер-класи з малювання для бійців, що повернулися з зони АТО.

Анатолій Мінків, голова Дніпропетровського відділення Спілки дизайнерів України, розповідає журналістам про акцію «Лікарі рятують тіло, а мистецтво - душу»

Виставка «Одна родина…» у залах Музею Українського живопису відкрита для перегляду з 18 квітня по 14 травня 2015 року.


 

Адреса музею: м. Дніпропетровськ, вул. Червона площа, 5-А.
Музей працює: середа-неділя, з 11.00 до 19.00
Тел.: /096/ 610 37 96, /099/ 068 31 68, /0562/ 32 04 31

Похожие записи: