Творити, бо душа прагне -Музей українського живопису
Довідки за телефонами:
+38 (096) 610 37 96, +38 (099) 068 31 68

Творити, бо душа прагне

22 серпня Музей українського живопису знову збирає на тиждень художників емальєрів. Майстри творитимуть у вільному форматі, в майстерні художньої емалі.

 

До Дніпропетровська попрацювати у музейній майстерні приїдуть двоє талановитих художників. Василь Тимко – викладач Ужгородського коледжу мистецтв імені Адальберта Ерделі. Та Степан Марчук, єдиний художник у запорізькій організації НСХУ, який працює в техніці художньої емалі, причому уже понад 40 років.

Гості разом із керівником майстерні художньої емалі Станіславом Юшковим мають на меті плідно попрацювати і видати «на гора» кілька яскравих робіт, які поповнять колекцію Музею художньої емалі. Музею, який вже у жовтні має відкритися у стінах дніпропетровського Музею українського живопису.


Юшков Станіслав (Дніпропетровськ). «Магія», 2008. Мідь, дерево, емаль 

Тимко Василь (Ужгород). «Стали крила кольору його крові», 2013. Гаряча емаль, мідь, дерево

Техніка гарячої емалі - унікальна. Процес складний, але краса виходить неймовірна. Не кожен і зможе. Тут окрім художнього смаку потрібно опанування технологічного процесу. Зафарбована окисами металів пастозна маса наноситься на спеціально оброблену поверхню, а потім підлягає опіку у спеціальній печі. В результаті цієї процедури з’являється скловидний кольоровий шар. При чому яким буде колір на виході - загадка, часто для самого автора.


Юшков Станіслав (Дніпропетровськ). «Суботній вечір», 2008. Мідь, дерево, емаль

Юшков Станіслав (Дніпропетровськ). «Пророцтво», 2010. Мідь, дерево, емаль

Техніку гарячої емалі використовували у своїх роботах ще майстри Київської Русі. При розкопках у Києві поблизу Десятинної церкви були знайдені залишки трьох ювелірних майстерень. У них – вироби з емалі. І навіть залишки фарби у тиглях та горнах. Уявіть, збереглися вироби, народжені так давно. Секрет простий: емаль дуже стійка – до часу та температурних режимів. Отже, хтозна, скільки століть житимуть ті шедеври, які сьогодні створює творча група вже третього цього року симпозіуму емальєрів: Станіслав Юшков, Степан Марчук і Василь Тимко.


Юшков Станіслав (Дніпропетровськ). «Код небес – 2», 2007. Мідь, дерево, емаль

Юшков Станіслав (Дніпропетровськ). «Утро», «Вечір», 2008-2009. Гаряча емаль, мідь, левкас (92,5х52,5)

Адреса Музею українського живопису: Дніпропетровськ, вул. Червона Площа,5-а (біля Троїцького собору).
Музей працює: середа – неділя, 11:00 – 19:00
Тел.: 32-04-31, (096) 610 3796, (099) 068 3168

Похожие записи: